Jednou vetou

Je Galko intrigán, alebo neviniatko? Okrem Mihála o minulosti v SaS prehovorili aj ďalší

Poslankyne SaS odhalili, aká bola história sporu medzi Jozefom Mihálom a Ľubomírom Galkom

Zdroj: TASR, facebook

Na podpredsedu SaS Ľubomíra Galka sa to tento týždeň poriadne valí. Najskôr sa takmer utopil v mori a krátko na to vyplávali na povrch informácie o jeho údajných intrigách v strane z minulosti. Spustil to Jozef Mihál, ktorý odišiel od liberálov pred dvomi rokmi s jasným odôvodnením, dnes je všetko inak. Informácie o svojom odchode Mihál pozmenil a ako dôvod odchodu označuje Ľubomíra Galka. Ten však odkázal, že Mihál o odchode zo strany klame.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Bye SaS. Odchádzam kvôli postojom predsedu. Tí, čo ma poznajú vedia, že som dlho veľa vecí toleroval a bol lojálny. SaS prestáva byť liberálnou stranou, ktorú som v rokoch 2008, 2009 ako jeden zo štyroch členov prípravného výboru zakladal, písal Jozef Mihál na svojom Facebooku v roku 2017.

Poslanec Galko chcel zabudnúť na neúspech pri vode a takmer prišiel o život

Dnes však Mihál zmenil názor a tvrdí, za jeho odchodom stál po celý čas jeho bývalý kolega, Ľubomír Galko. Podľa jeho slov robí Galko v SaS zlú krv a mal stáť aj za rozbrojmi v strane ktoré vyústili do rozkolu SaS. Voči týmto tvrdeniam sa však Galko ohradil. Mihála označil za klamára a na svojom Facebooku poznamenal, že za odchodom Mihála zo strany SaS bola jeho neúčasť na straníckych udalostiach, ako aj v parlamente.

FOTO: Plní energie po lete? Poslanci sa stretli na prvej riadnej schôdzi po prázdninách

„Bol najväčším absentérom v parlamente, nezúčastňoval sa na zasadnutiach, lebo sa venoval svojmu súkromnému biznisu – prednáškam a školeniam účtovníčok po celom Slovensku,“ tvrdí na svojom Facebook Ľubomír Galko ktorý dodal, že sa Mihál nezúčastňoval ani na straníckych aktivitách do volieb NR SR. „Mihál bol v tom čase na dovolenke, alebo si opäť robil svoje súkromné prednášky. Ako poslanec NR SR zneužíval takto štátne zdroje,“ doplnil Galko.

Galkov status, v ktorom reaguje na Mihála

JOZEF MIHÁL NIE JE SPOLU, ON JE VŽDY SÁMJozef včera v rozhovore pre .týždeň klamal. Napríklad, že v roku 2016 odišiel…

Uverejnil používateľ Ľubomír Galko Nedeľa 15. septembra 2019

 

FOTO a VIDEO: Danko a Galko ťahali za jeden koniec! Toto ich aspoň na chvíľu spojilo

Mihál viac mlčí, Galko odkazuje na kolegov

Hlavne.sk sa teda obrátilo priamo na Jozefa Mihála a Ľubomíra Galka. Mihál na zaslané emaily nereagoval, vyjadrila sa iba stručne strana SPOLU, bez akéhokoľvek podpísaného mena. Na obvinenia pána Galka nebude pán Mihál reagovať, informovali zo SPOLU. Ľubomír Galko redakciu odkázal na kolegyne zo SaS Janu Kiššovú a Natáliu Blahovú ktoré mali objasniť, aká bola situácia v strane v roku 2017.

FOTO: Trápi sa? Čaputovej hovorca Strižinec je ako vymenený. Spoznali by ste ho?

Blahová: Predvolebná rivalita, Mihál prekrúca

„Považujem vyjadrenia pána Mihála, ktoré teraz poskytuje médiám za účelové, pretože si všetci dobre pamätáme, že ako jediný problém, ktorý bol pri jeho odchode zo strany, formuloval nezhody s predsedom,“ vysvetlila pre hlavne.sk Natália Blahová. „Formuloval to takto aj dovnútra. My sme nikdy nepočuli, že by dôvodom jeho odchodu mal byť akýkoľvek spor s pánom Galkom,“ tvrdí Blahová, ktorá vidí Mihálove vyhlásenia ako nečestný druh predvolebného boja.

Do volieb čakajú politikov a strany rušné mesiace.Toto odkazuje politológ

„Kolegov i mňa týmto sklamal, lebo všetci vieme ako to vtedy bolo a čo ho k tomu viedlo. Máme od neho správy, SMSky aj vyjadrenia, čiže je nepochybné, že jeho vyjadrenia sú účelové,“ informovala Blahová. „Môj dohad je, že to súvisí s predvolebnou rivalitou a je mi veľmi ľúto, ak je to takto,“ doplnila v rozhovore pre hlavne.sk podpredsedníčka poslaneckého klubu SaS Blahová.

FOTO a VIDEO: Títo politici otvárali nový školský rok

Kiššová: Predsedom SaS chcel byť Mihál

„Ja som to tiež vnímala tak, že konflikty boli medzi pánom Sulíkom a pánom Mihálom, koniec koncov, v istej fáze proti nim chcel Jozef Mihál bojovať tak, že ho chcel vymeniť na pozícii predsedu, čo teda aj ohlásil kandidatúru, vtedy chcel kandidovať na predsedu,“ tvrdí podpredsedníčka SaS, Jana Kiššová.

FOTO: Letný večer v meste. Kto robil Kiskovi spoločnosť?

„Tie konflikty jednoducho pretrvávali a ja by som ich nerada konkretizovala. Mám ale informáciu že odišiel kvôli tomu a zanechal nám taký odkaz že keď vymeníme predsedu, tak sa vráti,“ doplnila Jana Kiššová v rozhovore pre hlavne.sk.

FOTO: Ďalšie tajné rokovania. Drucker naplno rozbieha Dobrú voľbu. Prehovorí aj týchto?

Možno viac svetla do celej situácie priniesol aj nedávny rozhovor s bývalým členom strany Sloboda a Solidarita, ktorý uverejnili topky.sk. Podľa Ľudovíta Jurčíka, ktorý bol v rokoch 2010 – 2012 poslancom Národnej rady práve za SaS. „Dostal ponuku byť ministrom obrany, zobral ju a narástli mu krídla. Myslel si, že môže rozdávať karty. Bol nepríjemný. Kul pikle a poza chrbát robil rôzne veci. Postupom času som však nadobudol pocit, že intriguje, rozpráva to, čo chcú ľudia počuť,“ uviedol pre topky.sk samotný Jurčík, ktorý aj s vtedajšími kolegami z parlamentu prehovárali predsedu Sulíka, aby sa nestretával na raňajkách s Kočnerom.

V tajnej voľbe pohorel. Poslanci nezvolili Galka za podpredsedu parlamentu

Či sa zverejnené informácie o Galkovi z minulosti podpíšu aj pod jeho vylúčenie z kandidátky strany do parlamentných volieb je neisté. Predseda SaS novinárom odkázal len vyjadrenie: „Kandidátna listina sa práve tvorí, budeme včas informovať.“

Manažér alebo totálny babrák? Rezník šéfuje RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

 

 

Môže vás zaujímať

VIDEO: Matovič dosiahol svoje. Tatko sa dohodol s fitnescentrami