Jednou vetou

RTVS odštartovala spoluprácu s EBU Academy

RTVS
Budova RTVS v Mlynskej doline.

Foto: TASR

RTVS odštartovala počas uplynulého víkendu (22.-23.9.) sériu vzdelávacích workshopov s EBU (European Broadcasting Union - Európska vysielacia únia) Academy. Školenia sú zamerané na zlepšenie zručností, vedomostí a práce redaktorov s online informáciami.

„Význam využívania sociálnych médií v spravodajstve a publicistike narastá a dynamicky sa mení. Tomuto zdroju sa nevyhýbame ani v RTVS, takže zabezpečiť profesionálnu podporu pre redaktorov je dobrá investícia, ktorá sa vráti v kvalitnom obsahu,“ poznamenal riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan.

Slovenských a českých vedcov spojí nový projekt

Na víkendovom školení sa zúčastnilo vyše 20 členov redakčného a online spravodajského tímu RTVS. Prednášal im dlhoročný novinár BBC Justin Kings, ktorý je významným členom školiaceho tímu EBU Academy už deväť rokov. Centrála EBU monitoruje celosvetové sociálne médiá. Po overení pravdivosti informácií ich posiela na použitie do výmennej siete EBU, ktorá združuje 73 členov.

Ďalšie workshopy sa budú týkať dátovej žurnalistiky a digitálneho zhromažďovania údajov a ich overovania. V budúcnosti RTVS plánuje v spolupráci s EBU vytvoriť Akadémiu RTVS, v rámci ktorej by redaktori dostali know-how od špičkových novinárov verejnoprávnych médií celej Európy.

Môže vás zaujímať

Väzobne stíhaná Monika J. sa vzdala funkcie sudkyne