Jednou vetou

RVR: Sťažnosť na časť Kňažkovho príhovoru v programe OTO neuznala za opodstatnenú

Milan Kňažko, herec a bývalý politik

Foto: TASR

Sťažnosť na vysielanie RTVS a program OTO zo 17. marca, neuznala Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) ako opodstatnenú. Po stredajšom zasadnutí RVR o tom TASR informovala hovorkyňa rady Lucia Michelčíková.

„Išlo o dva podnety, v oboch prípadoch odzneli podľa sťažovateľov vo vysielaní tendenčné politické vyjadrenia a nevhodné sexuálne narážky,“ konkretizovala obsah sťažností hovorkyňa RVR.

Podobnými sťažnosťami sa zaoberala necelý týždeň po vysielaní programu aj Rada RTVS. „Odvysielaný program, i napriek trom sexistickým vetám Milana Kňažka, sa nijakým spôsobom nespreneveril svojmu verejnoprávnemu poslaniu,“ uviedol vtedy v rámci diskusie generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Rezník: Tri vety v Kňažkovom príhovore boli zneužitím verejnoprávneho priestoru

Zároveň zdôraznil, že išlo o tri vety, nie o celý Kňažkov príhovor. „To, čo povedal na podporu mladých ľudí, organizujúcich zhromaždenia Za slušné Slovensko, to bolo úplne v poriadku,“ zdôraznil. „Ale tie vety o tom, že kto čo chytil, to považujem za zneužitie verejnoprávneho priestoru, za úplný suterén a niečo, čo je nehodné Milana Kňažka,“ povedal Rezník.

V priamom prenose zo slávnostného galavečera ankety televíznych osobností OTO na obrazovke RTVS sa vo svojom príhovore, pri uvedení do siene slávy, dotkol herec Milan Kňažko aktuálnej politicko-spoločenskej situácie. Vyjadril podporu občianskym zhromaždeniam a zároveň sa sarkasticky vyjadril na adresu rekonštrukcie vlády.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky