RVR upozornila niektoré médiá na dodržiavanie objektívnosti

Ilustračné foto

foto: TASR

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) uložila Rádiu Slovensko a Rádiu Frontinus sankciu vo forme upozornenia na porušenie zákona v súvislosti s dodržiavaním objetívnosti. Informovala o tom hovorkyňa RVR Lucia Michelčíková.

Rádio Frontinus dostalo upozornenie v súvislosti s odvysielaním programu Debata na telefón, v ktorom vystupovali poslanec Národnej rady (NR) SR Marián Kotleba (4.2. 2018) a poslanec NR SR a primátor mesta Žilina Igor Choma (25.3. 2018). Obaja hostia uviedli vo vysielaní svoje názory bez názorovej oponentúry k ich vyjadreniam.

RVR upozornila aj Rádio Slovensko na porušenie objektívnosti a nestrannosti v súvislosti s odvysielaním príspevku o protestnom zhromaždení proti prijatiu jazykového zákona v programe Rádiožurnál ešte z roku 2009.

Iniciatíva Chceme veriť nesúhlasí s novými pravidlami výberu prezidenta PZ

Rada začala správne konanie voči televíziám Joj a Markíza, a to v súvislosti s označovaním programov za účelom ochrany maloletých divákov a nedodržaním objektívnosti.

Za nepodstatné uznala Rada na rokovaní sedem sťažností, medzi nimi aj sťažnosť na skrytú reklamu a konflikt záujmov, ku ktorému malo dôjsť počas programu Futbal MS 2018 (zápas Brazília – Mexiko) na Jednotke RTVS a štyri sťažnosti na vysielanie reklamného spotu na produkt Dermacol pre mužov televíziou JOJ počas programov, ktoré podľa sťažovateľov sledujú deti.

Môže vás zaujímať

Medializované tvrdenia o nahrávke Kočnera označil Smer-SD za krčmové reči