Jednou vetou

RVR upozornila niektoré médiá na dodržiavanie objektívnosti

Ilustračné foto

foto: TASR

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) uložila Rádiu Slovensko a Rádiu Frontinus sankciu vo forme upozornenia na porušenie zákona v súvislosti s dodržiavaním objetívnosti. Informovala o tom hovorkyňa RVR Lucia Michelčíková.

Rádio Frontinus dostalo upozornenie v súvislosti s odvysielaním programu Debata na telefón, v ktorom vystupovali poslanec Národnej rady (NR) SR Marián Kotleba (4.2. 2018) a poslanec NR SR a primátor mesta Žilina Igor Choma (25.3. 2018). Obaja hostia uviedli vo vysielaní svoje názory bez názorovej oponentúry k ich vyjadreniam.

RVR upozornila aj Rádio Slovensko na porušenie objektívnosti a nestrannosti v súvislosti s odvysielaním príspevku o protestnom zhromaždení proti prijatiu jazykového zákona v programe Rádiožurnál ešte z roku 2009.

Iniciatíva Chceme veriť nesúhlasí s novými pravidlami výberu prezidenta PZ

Rada začala správne konanie voči televíziám Joj a Markíza, a to v súvislosti s označovaním programov za účelom ochrany maloletých divákov a nedodržaním objektívnosti.

Za nepodstatné uznala Rada na rokovaní sedem sťažností, medzi nimi aj sťažnosť na skrytú reklamu a konflikt záujmov, ku ktorému malo dôjsť počas programu Futbal MS 2018 (zápas Brazília – Mexiko) na Jednotke RTVS a štyri sťažnosti na vysielanie reklamného spotu na produkt Dermacol pre mužov televíziou JOJ počas programov, ktoré podľa sťažovateľov sledujú deti.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra