Jednou vetou

Saková a Fico navštívili hasičov, ktorí im servírovali kapustnicu

Denisa Saková a Robert Fico na kapustnici u hasičov 24. decembra 2018

foto: facebook.com

Hasiči pred výjazdom nikdy nevedia, či sa vrátia živí a zdraví, preto mám pred ich prácou veľký rešpekt. Povedala to ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD), ktorá v pondelok navštívila aj s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom hasičskú stanicu v bratislavskej Petržalke.

„Prajem im veľa zdravia, odvahy, fyzických síl a šťastia pri ich práci,“ odkázala. Hasiči ponúkli politikov kapustnicou, ktorú si sami pripravili v kuchynke.

Netradičné Vianoce slovenských politikov

Fico ozrejmil, že tieto návštevy hasičov na Vianoce sú preňho tradícia. „Keby bol Robert Kaliňák na území Slovenska, bol by tu tiež. Touto návštevou chceme vyjadriť poďakovanie každému, kto musí pracovať počas sviatkov, v noci či inom špeciálnom režime. Cez hasičov chcem poďakovať lekárom, policajtom, záchranárom, jednoducho ľuďom, ktorí pracujú v nepretržitých prevádzkach,“ povedal Fico.

VIDEO: Fico robil Mikuláša v parlamente. Pozrite sa, ako sa zamaskoval?!

Zdôraznil, že jeho vlády pre hasičov urobili veľa. „Teší ma, že majú veľmi dobré technické vybavenie, a v tomto duchu preberala pani ministerka rezort vnútra. Veríme, že v týchto krokoch bude pokračovať,“ poznamenal.

Mali by sme zahodiť zhon, vypnúť počítače a mobilné telefóny, odkázal Kiska

Fico očakáva, že bratislavskí hasiči budú mať v pondelok asi viac problémov s vodou ako s ohňom, keďže v hlavnom meste prší. „Ale ukazuje sa, že dnešok je celkom pokojný, zatiaľ majú jeden zásah,“ dodal.

Tesne pred príchodom Sakovej a Fica na stanicu, na ktorej má službu 16 hasičov, museli štyria z nich odísť na zásah. Dôvodom bol strom, ktorý spadol na rodinný dom.

Ministerka sa včera obracala v kuchyni. Potešila hasičov dobrotami?

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky