Jednou vetou

Saková odsudzuje trestný čin, pri ktorom zomrel nevinný človek

Denisa Saková

foto: TASR

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) odsudzuje trestný čin, pri ktorom zomrel nevinný človek z Filipín. Zároveň vyjadruje presvedčenie, že páchateľ bude postavený pred súd a spravodlivo potrestaný. Informuje o tom oficiálny profil polície na sociálnej sieti, ktorý zverejnil vyjadrenie šéfky rezortu vnútra.

„Veľmi si váži prácu záchranárov, policajtov a lekárov, ktorí do poslednej chvíle márne bojovali o život zosnulého,“ uviedla Saková. Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff v sobotu (2.6.) informoval, že 28-ročný Juraj H. z okresu Dunajská Streda je opäť zadržaný. Obvinený je zároveň zo zabitia.

„Prípad prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Po preštudovaní spisového materiálu došlo k prekvalifikovaniu tejto trestnej veci na zločin zabitia,“ uviedol Szeiff. Útočník bol umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Polícia opätovne zadržala muža, ktorý sotil na zem Filipínca

Napadnutý Filipínec, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien, následkom zranení podľahol. Vo štvrtok (31.5.) zomrel v ružinovskej nemocnici v Bratislave. Polícii sa podarilo krátko po incidente zadržať a obviniť útočníka. Prokurátor okresnej prokuratúry nevidel v tomto prípade dôvod na väzbu a muža prepustil na slobodu. Už v piatok (1.6.) Generálna prokuratúra SR informovala, že prípad prevzala Krajská prokuratúra v Bratislave. Tá má vykonávať dozor s tým, že trestné stíhanie bude vedené pre podstatne závažnejšiu právnu kvalifikáciu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky