Jednou vetou

Saková: Polícia a prokuratúra spravili kus dobrej práce

Polícia odvádza jedného z obvinených z budovy Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici Foto: TASR
Dobrá práca! Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) rešpektuje názor súdu, ktorý vzal v nedeľu do väzby štyroch obvinených v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Ministerka Denisa Saková vyjadrila svoj názor cez facebook.  „Pre mňa osobne ide o ďalší dôkaz, že polícia spolu s prokuratúrou pri vyšetrovaní tohto trestného činu robia kus dobrej práce,“ napísala na sociálnej sieti.
Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, v nedeľu rozhodol, že všetci štyria obvinení v prípade vraždy – Tomáš Sz., Miroslav M., Zoltán A. a Alena Zs. idú do väzby.
Štvoricu polícia obvinila po tom, ako tento týždeň zasahovala v Kolárove a Komárne. Troch mužov po vypočutí obvinili za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. Alenu Zs. obvinili za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy formou účastníctva.

Aktualizované: Všetci obvinení z Kuciakovej vraždy idú do väzby

Zdroj: Fb/D. Saková

 

Traja obvinení podali proti rozhodnutiu sudcu Púchovského sťažnosť. Možnosť odvolania nevyužil Zoltán A.  Definitívne bude o vyšetrovacej väzbe pre trojicu Tomáš Sz., Miroslav M. a Alena Zs. rozhodovať Najvyšší súd.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky