Jednou vetou

Saková vnútra bude pri výbere policajného šéfa hľadať zhodu s Pellegrinim

Predseda vlády SR Peter Pellegrini a ministerka vnútra Denisa Saková v Prezidentskom paláci v Bratislave, 26. apríla 2018

foto: TASR

Ministerka vnútra Denisa Saková bude hľadať pri mene nového policajného prezidenta zhodu s predsedom vlády Petrom Pellegrinim (obaja Smer-SD), ktorému predstaví viacerých kandidátov na tento post. Saková to uviedla počas dvojdňového výjazdu vlády na východnom Slovensku.


Ministerka povedala, že má niekoľko mien, ktoré nezverejní skôr, ako ich predstaví premiérovi. „Tam, kde nájdeme zhodu, tam vyberieme a vymenujeme nového policajného prezidenta,“ uviedla.

Pellegrini: Dočasný policajný prezident môže byť známy v polovici mája

Saková potvrdila slová premiéra, že nástupca súčasného policajného prezidenta Tibora Gašpara by mal byť verejnosti predstavený niekoľko dní predtým, ako Gašpar 31. mája ukončí svoje pôsobenie na čele polície.

Na odchode z funkcie sa s Gašparom dohodol premiér a vtedajší zastupujúci minister vnútra Pellegrini 17. apríla po tom, ako kvôli osobe policajného prezidenta rezignoval minister vnútra Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD). Toho nahradila Saková.

K výmene policajného prezidenta dochádza v spoločenskej situácii po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Odchod Gašpara žiadali desiatky tisíc ľudí na zhromaždeniach po celom Slovensku, opozícia i prezident SR Andrej Kiska a nasleduje po odchode premiéra Roberta Fica a ministra vnútra Roberta Kaliňáka (obaja Smer-SD).

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky