Jednou vetou

Saková: Vyšetrovatelia chcú nájsť objednávateľa vraždy a zvyšovať dôveru policajného zboru

Ján Kuciak a Martina Kušnírová

Foto: TASR

Vyšetrovací tím naďalej pracuje na prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Ambíciou vyšetrovateľov je vypátrať, kto je skutočným objednávateľom vraždy, povedala pre TASR ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Doterajšie výsledky podľa nej svedčia o snahe polície a Ministerstva vnútra (MV) SR naďalej zvyšovať dôveryhodnosť Policajného zboru (PZ).

Alena Zsuzsová, obvinená z vraždy Kuciaka, požiadala o prepustenie z väzby

Považuje za veľký úspech polície a elitného tímu 90 vyšetrovateľov a operatívcov, že po siedmich mesiacoch od vraždy sú v súčasnosti štyria ľudia väzobne stíhaní. Verí, že sa nájde aj objednávateľ. Podľa svojich slov netuší, ako ďaleko je vyšetrovanie. „Skutočne nezasahujem do vyšetrovania a nemám podrobné informácie. Mám iba tie, ktoré komunikuje Generálna prokuratúra (GP) SR, prípadne tie, ktoré vydá Prezídium Policajného zboru,“ povedala Saková.

Ministerka si myslí, že dôvera v políciu na Slovensku má stúpajúcu tendenciu. Podľa jej slov to vyplýva z výsledkov štatistiky OECD, pričom sú v súčasnosti výsledky o niečo vyššie ako v období po vražde novinára. Na porovnanie doplnila, že polícii dôveruje na Slovensku viac ľudí ako súdnictvu či médiám.

Fico má stále ochranku, riziko trvá, potvrdila Saková

Saková tvrdí, že rezort vnútra má záujem budovať a posilniť dôveryhodnosť polície. Podľa nej k tomu môže prispieť aj to, že v prípade vraždy novinára prinieslo vyšetrovanie výsledky do siedmich mesiacov. „A to napriek tomu, že opozícia s časťou verejnosti kričali, že táto kauza sa má zamiesť pod koberec,“ povedala s tým, že výsledky majú presvedčiť ľudí o ambícii polície a ministerstva dvíhať dôveru v políciu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky