Jednou vetou

Saková: Zákrok policajtov pri incidente na Obchodnej ulici preveruje inšpekcia

Ministerka vnútra SR Denisa Saková

Foto: TASR

Incidentom na Obchodnej ulici v Bratislave z minulého piatka (31. 5.) sa zaoberá inšpekcia Ministerstva vnútra (MV) SR. Šéfka rezortu vnútra sa v utorok plánuje stretnúť s policajtmi, ktorí pri udalosti zasahovali. Povedala to novinárom v utorok po rokovaní vlády.

FOTO: Na Obchodnej ulici v Bratislave postrelili muža i 14-ročné dievča

„Celý zákrok preveruje inšpekcia MV SR. Musím povedať, že sme na Obchodnej ulici už dlhodobo držali zdvojené hliadky, hlavne v období víkendov,“ povedala Saková. Doplnila, že podľa jej informácií bola prvá hliadka na mieste do siedmich minút.

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy.

Psychologička o agresivite: Šíri sa ako nákaza

Polícia ho následne dostihla na Obchodnej ulici, na výzvy policajtov nereagoval. Na jeho zastavenie použili služobnú zbraň. Polícia tvrdí, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla. Pri zásahu poranili nezúčastnenú osobu, 15-ročné dievča.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky