Jednou vetou

V čase pandémie úrady preferovali mailovú a telefonickú komunikáciu

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Emailovú komunikáciu uprednostnilo 98,3 percenta samospráv

Samosprávy počas pandémie preferovali mailovú a telefonickú komunikáciu. Osobný spôsob komunikácie občanov s pracovníkmi mestských a obecných úradov nepreferovalo 77,9 percenta samospráv.

Až 98,3 percenta z nich preferovalo komunikáciu prostredníctvom emailov a 97,7 percenta by pred osobnou a emailovou komunikáciou uprednostnilo telefonickú. Vyplýva to z prieskumu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) v čase od 16. apríla 2020 do 29. mája 2020 na vzorke 499 respondentov.

Agentúru SITA o prieskume informoval riaditeľ kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák.

Do škály odpovedí bola zaradená aj komunikácia prostredníctvom telekonferenčných nástrojov ako Skype, MS Teams a iné. Tento spôsob komunikácie v danom čase preferovalo 8,9 percenta opýtaných. Respondenti mohli pri odpovedi uviesť viacero alternatívnych možností, vo vzťahu k tomu, ktorý spôsob komunikácie samosprávy v danom období uprednostňovali.

Vzhľadom na vtedajšiu epidemiologickú situáciu samosprávy pre zníženie počtu kontaktov zamestnancov úradov s občanmi pre svojich zamestnancov uprednostňovali prácu z domu. Celkovo homeoffice preferovalo 50,2 percenta opýtaných. Možnosť práce z domu skôr nepreferovalo 24,5 percenta samospráv, vôbec to nepreferovalo 17,8 percenta a nevedelo sa vyjadriť 7,8 percenta respondentov.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky