Jednou vetou

SaS bude mať ďalší mimoriadny kongres, má sa na ňom schvaľovať kandidátka

SaS

Foto: TASR

Opozičná SaS sa zíde na ďalšom mimoriadnom kongrese, ktorý má byť 5. októbra v Jasnej. Pre TASR to uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.

Na kongrese sa má schvaľovať kandidačná listina strany do budúcoročných parlamentných volieb. Blahová zároveň dodala, že problémom v strane nie je podpredseda Ľubomír Galko. Obáva sa, že problémom je predseda Richard Sulík, ktorý sa chce podľa nej zbaviť svojich oponentov.

Sulík jasne nepovedal, či Ľ. Galko bude na kandidačnej listine SaS

Blahová podľa svojich slov nerozumie, prečo sa má na mimoriadnom kongrese schvaľovať kandidátka, pretože bežne ju schvaľuje republiková rada strany. „Bude sa riešiť kandidátka, čiže asi sú ľudia, ktorých chce predseda vylúčiť z politického života. Prestávame mu rozumieť. Nepovažujem to vôbec sa šťastné, neviem si predstaviť, ako bude 200 ľudí diskutovať o kandidátke,“ povedala Blahová s tým, že Galko, ako aj poslanec Jozef Rajtár (SaS) na kandidačnú listinu strany patria. Žiadny problém podľa Blahovej nie je spôsobený Galkom.

Sulík už skôr uviedol, že kandidátku podľa stanov strany predkladá jej predseda. „Na kandidátnej listine SaS budú ľudia, za ktorých dám ruku do ohňa. O jej obsadení budeme včas informovať,“ doplnil.

Môže vás zaujímať

Návrh EK v oblasti migrácie má podľa Sulíka v sebe skryté povinné prerozdeľovanie migrantov