Jednou vetou

SaS čaká na kongrese zmena stanov a voľba ľudí do republikovej rady

Šéf strany SaS Richard Sulík

foto: TASR

SaS čaká zmena stanov a voľba nových ľudí do republikovej rady strany. Zaoberať sa tým bude na sobotňajšom kongrese SaS v historickej budove Národnej rady SR v Bratislave.

„Bude to veľký výročný kongres. Preto sme aj prostredie tejto akcie situovali do starej národnej rady,“ povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová. Za najdôležitejší bod programu považuje zhrnutie desaťročnej existencie strany.

SNS na sneme zhodnotí svoju činnosť, plánovať má aj program volieb

Najväčším obsahovým blokom kongresu bude podľa jej slov zmena stanov strany, ktorá reflektuje na zmeny v zákone o politických stranách. „Prispôsobujeme kongresom naše vlastné stanovy, volíme do orgánov strany ďalších nových ľudí. Verím, že budeme aj úprimne hodnotiť to naše desaťročné pôsobenie,“ povedala Blahová.

Hovorca strany Róbert Buček doplnil, že na kongrese vystúpia predseda strany Richard Sulík a podpredsedovia Ľubomír Galko a Jana Kiššová. Priblížil, že sa uskutoční voľba členov republikovej rady strany. Podľa jeho slov sa prítomným prihovorí aj prezidentský kandidát Robert Mistrík.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky