Jednou vetou

SaS čaká zmena stanov a voľba nových ľudí do republikovej rady strany

Natália Blahová z poslaneckého klubu SaS.

Foto: archívne, TASR

SaS čaká zmena stanov a voľba nových ľudí do republikovej rady strany. Zaoberať sa tým bude na sobotňajšom (22. 6.) kongrese SaS v Historickej budove Národnej rady SR v Bratislave. Povedala to predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.

„Bude to veľký výročný kongres. Preto sme aj prostredie tejto akcie situovali do starej národnej rady,“ skonštatovala Blahová. Za najdôležitejší bod programu považuje zhrnutie desaťročnej existencie strany.

Zdôraznila chystajúcu sa zmenu stanov, ktorá reflektuje na zmeny v zákone o politických stranách. To bude podľa jej slov najväčším obsahovým blokom kongresu. „Prispôsobujeme kongresom naše vlastné stanovy, volíme do orgánov strany ďalších nových ľudí. Verím, že budeme aj úprimne hodnotiť to naše desaťročné pôsobenie,“ povedala Blahová.

Čaputová: Ešte v tomto roku by mohla byť prijatá novela volebného zákona

Rozprávať sa budú podľa jej slov aj o víziách do budúcna, primárne sa tomu však budú venovať na iných stretnutiach a konferenciách.

Hovorca strany Róbert Buček doplnil, že na kongrese vystúpia predseda strany Richard Sulík a podpredsedovia Ľubomír Galko a Jana Kiššová. Priblížil, že sa uskutoční voľba členov republikovej rady strany. Podľa jeho slov sa prítomným prihovorí aj prezidentský kandidát Robert Mistrík.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky