Jednou vetou

SaS chce vyhrať parlamentné voľby a prevziať moc, vyhlásil Sulík

Predseda strany SaS Richard Sulík.

Foto: TASR

Opozičná SaS chce vyhrať najbližšie parlamentné voľby. Vyhlásil to v sobotu predseda liberálov Richard Sulík na programovej konferencii v Bratislave. Opätovne vylúčil spoluprácu so Smerom-SD, SNS a ĽSNS.

SaS povedú do eurovolieb Jurzyca, Baránik a Ďuriš Nicholsonová

„Náš jasný cieľ nie je len dosiahnuť najlepší volebný výsledok v našej histórii, ale vyhrať parlamentné voľby v roku 2020 alebo skôr. Máme na to všetko, osoby, obsah a organizáciu. Po 10 rokoch sme pripravení, máme cieľ, odhodlanie, ale aj povinnosť. Budeme úprimne bojovať za slušné Slovensko, sme jediná alternatíva pre Slovensko,“ vyhlásil Sulík, podľa ktorého je SaS pripravená vymeniť Smer-SD.

Z návratu Sulíka je vraj v SaS nervozita

„Sme komplexnou ponukou na prevzatie zodpovednosti za našu krásnu krajinu,“ uviedol Sulík, ktorý oznámil, že nebude už kandidovať v eurovoľbách a budúci rok chce venovať kampani. V nej chce Sulík osobne vysvetľovať, že SaS ide zo Slovenska „spraviť krajinu, v ktorej sa oplatí žiť, pracovať a podnikať“. Len SaS vie podľa jeho slov dať všetkým voličom ucelenú ponuku, program, ľudí, zázemie.

Povedal tiež, že bez ohľadu na to, čo bude po parlamentných voľbách, v prípade, že SaS dosiahne lepší výsledok ako v roku 2016, bude opätovne kandidovať za predsedu.

Rozkol v Smere: Lajčák hrozí demisiou!

Šéf liberálov nepovedal, s kým chce SaS spolupracovať, počká si na výsledky parlamentných volieb. Dotkol sa aj nových politických strán a úvah o strane prezidenta SR Andreja Kisku. U hlavy štátu Sulík nevidí odhodlanie prevziať zodpovednosť, keďže stále odkladá vyjadrenie o svojej politickej budúcnosti. O vzniknutých nových stranách Sulík povedal, že by mali nabrať skúsenosť. „Považujem za podstatné mať skúsenosť,“ doplnil.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky