Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ. Danko o Nicholsonovej: Nebude si na mňa dovoľovať tá cigánočka

Zľava: Andrej Danko, Lucia Ďuriš Nicholsonová

koláž hlavne.sk, foto: TASR

Praskli mu nervy a zdá sa, že mu to len tak neprejde! Počas živého vysielania v televíznej debate nazval predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) svoju kolegyňu z parlamentu cigánočkou. Lucia Nicholsonová (SaS) mu hneď poslala jasný odkaz. Matovič nazval Danka zaprdeným zlodejom a reagoval aj Nicholsonovej stranícky šéf. Liberáli sa obrátia na prokuratúru. Stalo sa tak v čase, keď má Danko čeliť odvolávaniu v parlamente pre skopírovanú rigoróznu prácu.

PRIESKUM: Vieme, ako by Slovensko volilo v januári. Takto by dopadli parlamentné strany

Šéf parlamentu Andrej Danko (SNS) si riadne zavaril, kolegyňu nazval „cigánočkou“. Ľudia mu posielajú na sociálnych sieťach štipľavé odkazy za to, čo si dovolil na podpredsedníčku parlamentu.

Danko to povedal nahlas – Tento poslanec je alibista. Mal hlasovať o Ficovi

Podľa liberálov sa výrokmi v súvislosti s Luciou Ďuriš Nicholsonovou (SaS) dopustil trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Jeho výrok preto dávajú do pozornosti prokuratúre. Vedenie strany SaS tak reaguje na nedeľné Dankove vyjadrenia na adresu podpredsedníčky parlamentu na TA3.

Aktualizované: V SaS sa pýtajú Drobu – vysvetlíš nám podozrivé kontakty?

„Andrej Danko urazil Luciu Ďuriš Nicholsonovú nielen ako političku, ale aj ako ženu a matku, čím sa zdiskreditoval ako človek aj ako politik,“ uvádza sa v stanovisku vedenia strany, ktoré podpísal predseda SaS Richard Sulík spolu s Ľubomírom Galkom a Janou Kiššovou ako podpredsedami strany.

Nuda na tanieri. Pozrite sa, kde sa bol najesť kaderník a poslanec Gröhling

Na Dankove slová reagovali na sociálnej sieti Igor Matovič (OĽaNO) aj Nicholsonovej stranícky šéf Richard Sulík:

Statusy Igora Matoviča a Richarda Sulíka | Facebook

Politológ posiela Remišovej tvrdý odkaz. Pre toto nebude nikdy prezidentkou

Predseda SNS a predseda parlamentu Andrej Danko v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike nazval podpredsedníčku parlamentu Luciu Ďuriš Nicholsonovú cigánočkou. „Ja som legálne titul dostal, legálne ho používam a na mňa nejaká cigánočka z SaS si nebude dovoľovať,“ povedal Danko na margo získania titulu JUDr. a iniciatívy zo strany opozície na zvolanie schôdze na vyslovenie nedôvery Dankovi.

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

Reakcia na Dankove výroky nenechala dlho na seba čakať. „To, že ma Danko nazval cigánkou zo SaSky, som sa dozvedela od vás, z vašich správ, tu fotku som postla, lebo mi ju chvíľu predtým poslala bývala spolužiačka,“ uviedla Nicholsonová ku fotografii na sociálnej sieti, ktorú uverejnila krátko po vystúpení šéfa parlamentu televízii, kde urazil svoju kolegyňu z parlamentu.

V 15-tich zažívalo moje sebavedomie najväčší rozmach. Občas mi to drzé decko chýba ? peknú nedeľu všetkým (aj keď fotka…

Uverejnil používateľ Lucia Nicholsonová Nedeľa 27. januára 2019

Top 5 favoritov v prezidentských voľbách: Čo prezrádzajú ich gestá?

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky