Jednou vetou

SaS: Kongres bude hovoriť o reformách, vystúpi aj Robert Mistrík

Predseda strany SaS Richard Sulík.

Foto: TASR

Predstavenie a diskusia o ôsmich reformných dielach, ktoré majú byť potvrdením, že SaS je poctivo a najlepšie pripravenou stranou na prevzatie zodpovednosti za Slovensko. Aj toto čaká na delegátov kongresu SaS, ktorý zasadne v Žiline.

„Bolo s tým veľa roboty, investovali sme do toho tisícky ‚človekohodín‘,“ povedal líder SaS Richard Sulík. Reformy sa týkajú ôsmich priorít: Slovensko ako sebavedomý člen EÚ, Špičkové podnikateľské prostredie, Bezpečný a spravodlivý štát, Riešenie rómskych osád, Jednoduchý sociálny a odvodový systém, Kvalitné školstvo, Fungujúce zdravotníctvo a Štíhly a efektívny štát.

Delegátov zároveň čaká voľba štyroch členov republikovej rady, o voľné miesta sa uchádza šesť straníkov. Ide o poslancov Ľubomíra Galka, Janu Kiššovú, Natáliu Blahovú a Karola Galeka a dlhoročných členov SaS Igora Prieložného a Lukáša Ranika. Republiková rada je najvyšší orgán SaS medzi jednotlivými kongresmi.

Na kongrese vystúpi aj vedec Robert Mistrík, ktorý sa neoficiálne skloňuje ako kandidát SaS na prezidenta v prípade, ak nebude kandidovať súčasná hlava štátu Andrej Kiska. V pozvánke označila SaS Mistríka ako svedomie strany. Do Žiliny by mal zavítať aj zástupca českej ODS.

Viac ako rok uvoľnený podpredsednícky post po odídencovi Jozefovi Mihálovi ostane nateraz neobsadený. Stranícke stanovy hovoria, že počet podpredsedov SaS je dva až päť, aktuálne má strana dvoch. „Takto to funguje. Ak bude dôvod niečo meniť, tak to zmeníme,“ dodal Sulík.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky