Jednou vetou

SaS má hovoriť o novom podpredsedovi NRSR, spomína sa Ľ.Galko a J.Kiššová

Lucia Ďuriš-Nicholsonová (SaS)

foto: TASR

Republiková rada SaS má v pondelok hovoriť o tom, kto nahradí Luciu Ďuriš Nicholsonovú odchádzajúcu do europarlamentu na poste podpredsedníčky Národnej rady (NR) SR. Spomínajú sa Ľubomír Galko a Jana Kiššová (obaja SaS). TASR to povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.

„Je to logické aj vzhľadom na ich stranícku funkciu a počet preferenčných krúžkov, ktoré získali vo voľbách,“ povedala. Viacerí členovia klubu sa podľa nej na menách Galko a Kiššová zhodli z podobných dôvodov.

Absencia Pellegriniho na oslavách Dňa D je negatívnym signálom, tvrdí SaS

Republiková rada sa bude okrem nominácií na podpredsedu parlamentu venovať aj hodnoteniu eurovolieb a ďalším témam. „Hlavným bodom bude téma nastávajúceho kongresu, čiže program kongresu, jeho príprava, zmena stanov súvisiacich s novým zákonom o politických stranách. Budeme podľa všetkého hodnotiť eurovoľby a ich výsledky a budeme hovoriť o nových členoch, ktorí budú volení na kongrese do republikovej rady,“ doplnila.

Vylúčená nie je ani téma spolupráce s inými stranami. Marie Stracenská z komunikačného oddelenia SaS doplnila, že strana vylúčila zo spolupráce len Smer-SD, ĽSNS a SNS. „Spoluprácu s ostatnými stranami vrátane novej strany Andreja Kisku si SaS predstaviť vie,“ dodala Stracenská.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky