Jednou vetou

SaS: Najväčší problém eurofondov je korupcia a klientelizmus

foto: TASR (ilustračná), zdroj: TASR
Opozičná strana SaS chce zriadiť jednotnú organizáciu na rozdeľovanie eurofondov. Ich najväčším problémom je korupcia a klientelizmus, upozornil na utorkovej tlačovej konferencii kandidát SaS do eurovolieb Ján Rudolf.

„Eurofondy sú vnímané negatívne preto, lebo zlyhali politici, ktorí ich mali rozdeľovať,“ tvrdí predseda SaS Richard Sulík. Ako úspešné projekty menoval budovanie dopravnej infraštruktúry a rekonštrukcie školských zariadení, zatiaľ čo kritizoval projekty v oblasti informatizácie, kde to podľa neho „zlyhalo na celej čiare“.

Smernica o dvojakej kvalite potravín musí byť odborne premietnutá do zákona, tvrdí SaS

Potenciálne riešenia podľa SaS ďalej predstavil jeden z kandidátov strany vo voľbách do Európskeho parlamentu Rudolf. „My chceme dať eurofondy pod jednu strechu. Dnes je strašne veľa inštitúcií, sú rozdielne prístupy a sú rozdielne požiadavky na tých, ktorí predkladajú eurofondy. Keď to bude pod jednou strechou, tak budete mať jednu zodpovednosť. Jedna inštitúcia bude všetko spravovať a bude mať jednotné pravidlá. Tam vyberieme najkvalitnejších úradníkov, ktorých Slovensko má,“ uviedol.

Reagoval aj na otázky okolo toho, či nebude prepustených veľa úradníkov. „Nemáme to vyčíslené, nemáme exaktné dáta. Tí kvalitní euroúradníci ostanú a tí, čo nič nerobia, ten plebs vypadne,“ vyjadril sa.

Môže vás zaujímať

Video, ktoré má kompromitovať Kisku, stále vyšetruje polícia