Jednou vetou

SaS povedú do eurovolieb Jurzyca, Baránik a Ďuriš Nicholsonová

Eugen Jurzyca, Alojz Baránik a Lucia Ďuriš Nicholsonová zo strany SaS

foto: koláž hlavne.sk, TASR

Liberálov zo SaS povedie do budúcoročných májových volieb do Európskeho parlamentu trojica Eugen Jurzyca (líder kandidátky), Alojz Baránik a Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorí sú v súčasnosti poslancami Národnej rady SR. Oznámil to v sobotu predseda SaS Richard Sulík na programovej konferencii v Bratislave.

„Slovensko musí mať v Európskom parlamente zdatného ekonóma, presvedčeného, ale triezveho Európana,“ povedal Sulík o Jurzycovi. Baránika označil za zdatného právnika, Ďuriš Nicholsonovú za silné meno so silným politickým výtlakom. V eurovoľbách by chcela SaS získať aspoň dva mandáty. Ďalšie mená z kandidačnej listiny Sulík nepredstavil, ešte sa chcú so záujemcami rozprávať o ich plánoch.

Z návratu Sulíka je vraj v SaS nervozita

Sulík informoval aj o programe, ako by sa podľa SaS mohla Európska únia (EÚ) zreformovať „k lepšiemu“. Nazvali ho Manifest slovenského eurorealizmu. Sulík tiež zdôraznil, že SaS verí v budúcnosť v EÚ, nechce vystúpenie Slovenska z tohto spolku. Únia však podľa neho potrebuje reformu.

V budúcom roku sa budú na Slovensku konať aj prezidentské voľby. V tých SaS podporuje Roberta Mistríka. Sulík ho označil za „famózneho kandidáta“. Líder SaS tiež oznámil, že liberálov čaká výročný kongres, uskutoční sa 15. júna 2019 v starej Národnej rade v Bratislave.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky