Jednou vetou

SaS si želá, aby vymenovanie Lučanského po čase ocenilo čo najviac občanov

Ľubomír Galko (SaS)

foto: TASR

Rozhodnutie ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD) vymenovať Milana Lučanského za policajného prezidenta SaS rešpektuje. „Želáme si, aby sa po istom čase ukázalo, že s týmto rozhodnutím bude spokojná nielen pani ministerka, ale aj čo najviac občanov,“ dodáva k tomu podpredseda liberálov Ľubomír Galko.

aktualizované: 17:15

Podľa Galka v prípade Lučanského možno oceniť pozitívnu zmenu v práci oproti predchádzajúcemu prezidentovi Tiborovi Gašparovi. Zároveň očakáva, že Lučanský v budúcnosti rozptýli akékoľvek pochybnosti, ktoré sú spájané s jeho osobou. Verí, že dodrží i slovo, ktoré dal pri verejnom vypočutí pred poslancami parlamentu.

Saková vymenuje Lučanského za šéfa polície

„Ak nebude spokojnosť s jeho prácou zo strany nového ministra vnútra, nebude sa nasilu držať svojej stoličky a zakrývať sa potrebným súhlasom dvoch tretín členov brannobezpečnostného výboru parlamentu,“ pripomenul Galko Lučanského vyhlásenie. „Týmto vyhlásením je de facto naplnená požiadavka SaS, aby touto voľbou nebol staronový prezident Policajného zboru zabetónovaný vo svojej funkcii poslancami súčasnej vládnej väčšiny,“ pripomenul.

Igor Matovič a Gábor Grendel (obaja OĽaNO) spochybňujú nezávislosť výberu policajného prezidenta tvrdením, že vládna koalícia mala väčšinu aj v odbornej komisii, aj v parlamentnom výbore. „Nakoniec sa pani ministerka tvári, ako veľmi musela pár dní uvažovať, koho za policajného prezidenta vymenuje,“ dodali. Podľa ich názoru bolo vopred rozhodnuté. Podotkli, že lepšie by bolo, keby si šéfa volili samotní policajti. Taký policajný prezident by podľa ich slov požíval dôveru ľudí a bol by skutočne nezávislý. Lučanského však považujú za lepšieho ako jeho predchodcu.

Môže vás zaujímať

Pre kauzu Dobytkár NAKA zasahovala v Bonule