Jednou vetou

Kandidujem za seba a prinášam čistý štít, uviedol Šefčovič

Maroš Šefčovič

foto: TASR

Do prezidentskej voľby prinášam svoj čistý štít, ktorý som si musel dlhodobo budovať. V nedeľnej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to zdôraznil prezidentský kandidát Maroš Šefčovič, ktorý odmieta automatické spájanie svojej prezidentskej kandidatúry s kauzami týkajúcimi sa strany Smer-SD.

Boj o palác naberá na obrátkach. Šefčovič stále vedie, ale Mistríka už dobieha Čaputová.

„Nie som hovorcom Smeru ani iných zoskupení, prinášam svoj čistý štít, ktorý mám certifikovaný previerkou Európskej únie,“ zdôraznil Šefčovič. Pripustil, že so Smerom ho spája dlhodobá spolupráca na viacerých dôležitých projektoch pre Slovensko, ako je Schengen, euro či eurofondy. Priznáva tiež, že ako ľavicovo orientovaný politik a sociálny demokrat si veľmi váži silný sociálny program strany Smer-SD. „Je tam silný prienik, ale ja kandidujem za seba, ako Maroš Šefčovič a chcem byť nadstranícky kandidát všetkých občanov Slovenska,“ zdôraznil Šefčovič.

Najbohatší kandidát na prezidenta: Tie majetky vás dostanú!

Odmietol aj náznaky ovplyvňovania prostredníctvom finančnej podpory, ktorú mu Smer-SD ako tretia strana venoval pre prezidentskú kampaň. „Strana Smer-SD ma trikrát nominovala na post eurokomisára, nikdy nič odo mňa nechcela a ani by u mňa nepochodila,“ zdôraznil. Uviedol, že peniaze chce naďalej získavať aj prostredníctvom transparentného účtu. „Chcem, aby to boli prostriedky od dôveryhodných ľudí,“ zdôraznil.

Televízna debata na TA3 bola prednahrávaná počas týždňa. Šefčovič sa mal objaviť dnes aj v ďalšej debate, tentoraz na Markíze s Robertom Mistríkom. Pre virózu a vysoké teploty sa napokon ospravedlnil. Dramaturgia relácie našla rýchlo náhradu a s Mistríkom diskutovala Zuzana Čaputová.

Konkurenti do poslednej chvíle. Čaputová aj Mistrík cítia šancu poraziť Šefčoviča

Môže vás zaujímať

RTVS sa ohradzuje voči Čekovského vyhláseniam o predraženej výrobe