Jednou vetou

Šefčovič sa v prípade zvolenia za prezidenta zriekne imunity

Maroš Šefčovič

foto: TASR

Maroš Šefčovič sa v prípade zvolenia za prezidenta SR zriekne imunity. Oznámil to na utorkovej tlačovej konferencii v Bratislave.

Čaputová zvíťazila vo všetkých mestských častiach Bratislavy

„Ak by som sa stal prezidentom SR, od prvého dňa sa zriekam imunity,“ vyhlásil. Ak na to bude treba zmeniť zákon, bude tlačiť na vládu a parlament, aby to urobili. Politici podľa neho nemôžu byť chránený druh a všetci si majú byť pred zákonom rovní.

Kandidát sľubuje, že urobí maximum pre zvýšenie dôvery ľudí v politikov a štát. „A to preto, že si uvedomujem, aká je nízka dôvera ľudí v štát a politikov,“ poznamenal Šefčovič. Hovorí tiež nie nenávisti, ktorá sa šíri v spoločnosti. Opakuje, že chce zabezpečiť celospoločenský zmier.

Čaputová a Šefčovič nie sú kandidátmi zmeny, tvrdia Hrabko a Marušiak

Šefčovič je tiež podľa vlastných slov pripravený urobiť všetko pre to, aby Slovensko bolo silné v Európe. Zároveň chce korektne a konštruktívne rokovať s predstaviteľmi médií o tom, ako vytvoriť pozitívnejšiu a pokojnejšiu atmosféru v spoločnosti.

Sľubuje tiež sociálny program, pomoc seniorom a mladým rodinám či pomoc agrosektoru. „Ponúkam odbornosť, skúsenosti, kontakty a čistý osobný štít,“ vyhlásil.

Premiér víta, že v 2. kole volieb prezidenta sú proeurópski kandidáti

Šefčovič bojuje o post prezidenta SR so Zuzanou Čaputovou. Do druhého kola volieb prešiel so ziskom 18,66 percenta, Čaputová presvedčila 40,57 percenta ľudí. Druhé kolo prezidentských volieb bude v sobotu 30. marca. Šefčovič prijme rozhodnutie voličov s pokorou. Nový prezident sa ujme funkcie 15. júna.

Môže vás zaujímať

Slovensko podáva pomocnú ruku Ukrajine. Poskytne prístroje a testy