Jednou vetou

Šefčoviča sklamal nezáujem Čaputovej o spoločné diskusie

Kandidáti na prezidenta Maroš Šefčovič a Zuzana Čaputová

Zdroj: profimedia.cz

Kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič je sklamaný z nezáujmu protikandidátky Zuzany Čaputovej o spoločné diskusie pred druhým kolom volieb. Povedal to na štvrtkovej tlačovej konferencii v Prešove.

„Boli plánované viaceré mediálne a odborné diskusie, na ktoré sme boli pozvaní. Tak ako som pochopil, viaceré z nich boli odmietnuté, takže sa vlastne nekonajú. Myslím si, že je to škoda, lebo práve počas týchto posledných dní som veril, že budeme diskutovať o jednotlivých prioritách, víziách a dáme ľuďom všetky potrebné informácie, aby sa mohli správne rozhodnúť,“ skonštatoval Šefčovič.

Antisystémoví až extrémistickí voliči? Favoriti prezidentských volieb ich hlasmi nepohŕdajú

Ako povedal, je sklamaný z toho, že nezáujem protikandidátky neumožňuje diskusiu a možnosť porovnania priorít. „V prvom kole mi chýbala diskusia o programe, teraz, keď sme už v kampani len dvaja, máme oveľa viac času, mediálneho priestoru, aby sme mohli prezentovať svoje vízie, priority, aby si jednoducho ľudia mohli porovnať, kto s čím prichádza, a aby si mohli vybrať z ponuky, ktorú prezentujem,“ uviedol Šefčovič.

Môže vás zaujímať

Danko odovzdal Štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana