Šéfovia silových rezortov Gajdoš a Kaliňák trávia sviatky v kruhu rodiny

Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD)

Foto: TASR

Minister obrany Peter Gajdoš trávi Vianoce s rodinou, po sviatkoch plánuje vyraziť na lyžovačku. Šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák je počas vianočných sviatkov so svojimi dvoma synmi. Uviedli to pre TASR.

Peter Gajdoš tvrdí, že v poslednom období prežíval náročné mesiace. „Mali sme aj množstvo problémov, ktoré sme museli riešiť. Myslím, že sme obstáli so cťou,“ povedal.

Nový rok začnú delostreleckými salvami

Vianočné sviatky teda trávi v kruhu rodiny a návštevou najbližších – rodičov, brata, priateľov. „Potom je nový rok, ktorý sa začína už prvého delostreleckými salvami a 25. výročím vzniku samostatnej Slovenskej republiky a samozrejme aj našich ozbrojených síl,“ doplnil.

Prezradil, že rád lyžuje.Máme takú partiu chlapov, s ktorými chodíme na pánsku lyžiarsku jazdu a chceli by sme aj tento rok vyraziť, ale až po sviatkoch. Mám rád, keď je na svahu menej ľudí a dá sa lyžovaním seriózne unaviť, zabudnúť na problémy a vyvetrať, ako sa hovorí, mozgové závity,“ dodal.

Nemá čas na synov

Minister vnútra Robert Kaliňák trávi sviatky doma s rodinou, vzhľadom na to, že počas roka pre pracovnú vyťaženosť nemá veľa času na výchovu svojich dvoch synov. „Takže sa im to snažím vynahradiť aspoň počas najkrajších sviatkov roka,“ povedal. Na Štedrý deň navštívil aj hasičov v bratislavskej Petržalke.

Môže vás zaujímať

SAV by mala byť apolitická, politické aktivity by nemali byť argumentmi, povedala Lubyová