Jednou vetou

Šeliga a Ledecký avizujú vstup do Kiskovej strany

Juraj Šeliga

autorská koláž hlavne.sk, Facebook JŠ

Je to vonku! Jeden zo zakladateľov iniciatívy Za slušné Slovensko a starosta obce Spišský Hrhov vstupujú do budúcej strany prezidenta Andreja Kisku. Obaja to zverejnili na facebooku. Šeliga tak ukončil dohady, do ktorej opozičnej strany vlastne ide. Hlavne.sk už predtým informovalo o stretnutí A. Kisku a J. Šeligu v bratislavskom hoteli.

Exkluzívne foto: Tajné stretnutie Kisku s hlavným organizátorom protestov

Hlavne.sk exkluzívne informovalo o stretnutí A. Kisku a J. Šeligu v istom bratislavskom hoteli v centre mesta. Niekoľko hodín na to prestal Juraj Šeliga zatĺkať, kam ide.  „Nechcem sa vykrúcať alebo Vás nejako zavádzať, preto som poprosil Andreja Kisku, aby som ešte pred 17. júnom mohol takto verejne povedať, že sme sa dohodli na spolupráci pri budovaní novej strany,“ napísal Juraj Šeliga na svojom profile na facebooku.

Čím prezident Juraja Šeligu presvedčil? „Presvedčil ma svojimi piatimi rokmi v prezidentskom úrade. Tým ako sa vždy snažil stáť na strane ľudí. Tým, ako zápasil proti korupcii a rozkrádaniu štátu. Tým ako sa nezľakol nátlaku a vydierania. Myslím, že ľudia to vidia tiež, koniec koncov je to dlhodobo najdôveryhodnejší politik na Slovensku.

Presvedčil ma tým ako pozorne počúval moju predstavu o tom, ako vidím budúcnosť Slovenska a ako mi povedal, že urobí všetko preto, aby mi vytvoril priestor, aby som túto predstavu mohol napĺňať: „Juraj budúcnosť patrí mladým, povedz čo chceš urobiť ty ako človek, ktorý chce zmeniť krajinu?“

Presvedčil ma svojou úprimnosťou a schopnosťou priznať si chybu a povedať, ospravedlňujem sa. V dobe veľkých eg a alfasamcov je to pre mňa veľmi, veľmi cenná vlastnosť,“ píše na facebooku Juraj Šeliga.

Inaugurácia Čaputovej: Kto z neúspešných kandidátov príde a kto bude slávnosť ignorovať?

+ JURAJ ŠELIGA Priatelia, od pondelka dostávam otázky, čo idem robiť, resp. do akej strany vstupujem. Od začiatku ako…

Uverejnil používateľ Juraj Seliga Štvrtok 6. júna 2019

Čudné praktiky pri posielaní sudcov do dôchodku

Okrem Juraja Šeligu vstupuje do budúcej strany A. Kisku aj starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký. Za jeho prínos k vysporiadaniu sa s rómskou problematikou v obci o ňom písali aj v amerických The New York Times. „Kým sa nám, v Spišskom Hrhove žije dobre, východ Slovenska sa vyľudňuje. S ním aj ďalšie regióny. Pred rómskou témou dávajú politici hlavu do piesku, kým rómska populácia rastie a nenachádza cestu von z osád a chudoby,“ zdôvodňuje svoj vstup do veľkej politiky V. Ledecký.

 

Uverejnil používateľ Vladimir Ledecky Štvrtok 6. júna 2019

Andrej Kiska sa ku svojej politickej strane plánuje vyjadriť až po ukončení svojej prezidentskej funkcie. 15. júna 2019 bude slávnostne vymenovaná nová prezidentka SR Zuzana Čaputová a 17. júna má prezident Andrej Kiska oboznámiť verejnosť s podrobnosťami o svojom pôsobení v politike.

Kto chcel naozaj smrť našich detí?- pýtajú sa J. Kuciak a Z. Kušnírová

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky