Jednou vetou

Šeliga už nebude hovorcom iniciatívy Za slušné Slovensko, odstupuje z nej

Juraj Šeliga, archívne

foto: TASR

Juraj Šeliga už nebude vystupovať ako hovorca iniciatívy Za slušné Slovensko a rozhodol sa, že z nej odstupuje. Novou hovorkyňou bude Eva Lavríková, ďalšími hovorcami ostávajú Karolína Farská a Ján Gálik. TASR o tom informovala Lavríková. Iniciatíva mala cez víkend celoslovenské stretnutie, na ktorom aktivisti prebrali ďalšie kroky svojej činnosti.

Aktivisti sa opäť chystajú cestovať po Slovensku, tentoraz s cieľom mobilizovať občanov pred budúcoročnými parlamentnými voľbami. Začať chcú v lete. „Stretneme sa so všetkými organizátormi v mestách a krajoch, budeme organizovať diskusie o tom, ako sa občiansky angažovať. Pripravujeme aj ďalšie aktivity, o ktorých budeme postupne informovať,“ informovala iniciatíva vo svojom stanovisku.

Iniciatíva Za slušné Slovensko víta posun vo vyšetrovaní Kuciakovej vraždy

Iniciatíva naďalej trvá na svojich dvoch požiadavkách, ktorými sú vyšetrenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a „nová dôveryhodná vláda bez podozrení na napojenie na organizovaný zločin.“ Iniciatíva deklaruje, že bude pozorne sledovať vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny. „V prípade snáh o zasahovanie či zametania káuz pod koberec spoločne opäť vyjdeme na námestia,“ vyhlásili aktivisti.

Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie chce iniciatíva podľa vlastných slov spoločne s ďalšími občianskymi iniciatívami dôstojne osláviť toto výročie.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky