Sieť poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti sa upraví

Ilustračné foto

zdroj: pixabay.com

Sieť poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorí budú poskytovať urgentnú zdravotnú starostlivosť na urgentom príjme druhého typu, sa zmení. Takéto poskytovanie zdravotnej starostlivosti nadväzuje na plynulosť poskytovania ambulantnej pohotovostnej služby. O návrhu pochádzajúcom z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR rozhodla vláda na svojom stredajšom rokovaní.

 Rozhodnutie vyplynulo aj z počtu ošetrených pacientov u poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti poskytujúcich urgentnú zdravotnú starostlivosť na urgentnom príjme prvého typu. „Vzhľadom k uvedenému sa navrhuje zo zoznamu pevnej siete poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú pohotovostnú službu na urgentnom príjme prvého typu, vypustiť Fakultnú nemocnicu s poliklinikou Žilina a Univerzitnú nemocnicu Bratislava – Nemocnicu Ružinov a do zoznamu pevnej siete poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú pohotovostnú službu na urgentnom príjme druhého typu, doplniť Univerzitnú nemocnicu Bratislava – Nemocnicu Ružinov a Fakultnú nemocnicu s poliklinikou Žilina,“ uvádza sa v schválenom návrhu.

TSK zavádza do svojich troch nemocníc nový informačný systém

Zároveň sa upravia označenia poskytovateľa ústavnej zdravotnej starostlivosti z Nemocnice s poliklinikami, n. o., miesto prevádzky ZZ Levice na Nemocnicu Levice, s. r. o., a Forlife n. o., Všeobecná nemocnica Komárno na Nemocnica Komárno, s. r. o., na základe vydaných povolení na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia.

Môže vás zaujímať

Kauza starej vraždy na súde končí, Mikuláš Č. sa na verdikt nechystá