Jednou vetou

SIS a VS by sa mali zaujímať o prípad novinára Golunova

Ivan Golunov

foto: TASR/AP

Medializované informácie, že na pokuse o kompromitáciu ruského novinára Ivana Golunova sa mali podieľať príslušníci ruskej tajnej služby, pričom jeden z nich žije a podniká na Slovensku, sú podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) znepokojujúce.

„Sme presvedčení, že bezpečnostné orgány Slovenskej republiky musia zintenzívniť svojej úsilie ohľadom pôsobenia ruských tajných služieb a ich agentov na území Slovenska, nevynímajúc podozrenia z financovania extrémizmu. Vojenské spravodajstvo a Slovenská informačná služba majú zo zákona povinnosť získavať, sústreďovať a vyhodnocovať informácie o aktivite cudzích spravodajských služieb na území Slovenska,“ povedal podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

Strana SaS bude žiadať riaditeľov našich tajných služieb, aby poslancom Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť poskytli informácie, venované osobitne pôsobeniu ruských spravodajských služieb na Slovensku vrátane podozrení v prípade ruského novinára Ivana Golunova.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky