Jednou vetou

SIS zverejnila neutajovanú časť Správy o činnosti SIS za rok 2018

Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Anton Šafárik

foto: TASR

Slovenská informačná služba (SIS) zverejnila v piatok neutajovanú časť Správy o činnosti SIS za rok 2018. Informoval o tom hovorca SIS Alexander Kurtanský. Správou sa v piatok zaoberala Národná rada SR.


„Odtajnená časť Správy o činnosti SIS za rok 2018 určená pre verejnosť bola v zmysle rozhodnutia riaditeľa SIS Antona Šafárika zverejnená na oficiálnej internetovej stránke SIS v sekcii Pre vás,“ povedal Kurtanský.

Poslanci začali deň neverejným rokovaním, hovoria o činnosti SIS a VS

Dodal, že SIS vo verejnosti prístupnej časti výročnej správy za rok 2018 približuje činnosť spravodajskej služby a priority, na ktoré počas roku 2018 sústredila svoju pozornosť. „Odtajnenie časti správy o činnosti a jej zverejnenie na internete považuje SIS za štandard v informovaní občanov Slovenskej republiky a ústretový krok v komunikácii s odbornou a laickou verejnosťou,“ doplnil.

Zverejnená neutajovaná správa o činnosti SIS sa skladá z viacerých kapitol, ako sú napr. Bezpečnostná oblasť, Ekonomická oblasť, Zahranično-politická oblasť či Správa o činnosti Národného bezpečnostného analytického centra.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky