Situáciu na cestách komplikuje sneženie, hmla i skrížené kamióny

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Horský priechod Soroška je momentálne z dôvodu skríženého kamióna úplne neprejazdný. Pre nákladné vozidlá je tiež neprejazdná cesta v smere z Trstína na Senicu v stúpaní na Bielu horu, aj v tomto prípade je dôvodom skrížený kamión, situáciu však komplikuje tiež sneženie. Informuje o tom stránka Slovenskej správy ciest (SSC) www.zjazdnost.sk.

Cestári upozorňujú i na hustú hmlu vo viacerých lokalitách. „Hmla s dohľadnosťou do 50 metrov je v lokalite Makov a do 100 metrov v lokalitách Iliašovce a Švábovská stráň,“ spresňuje na webe SSC.

Do pozornosti dáva takisto fakt, že na diaľnici D3 v úseku Svrčinovec – Skalité a rýchlostnej ceste R4 Svidník je povrch vozovky pokrytý vrstvou kašovitého snehu do 2 cm. Čerstvý, kašovitý, ale i utlačený sneh až do 5 cm je aj na cestách I. až III. triedy v hornatejších polohách SR, rovnako tak na väčšine horských priechodov.

S výzvou na obozretný a opatrný spôsob jazdy rešpektujúci zimné podmienky sa na motoristov okrem cestárov obracajú aj policajti. „Zbytočne nehazardujte a neriskujte predbiehaním. Znížte rýchlosť a zvýšte vzdialenosť medzi vozidlami. Tam, kde je znížená viditeľnosť, použite stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné,“apeluje na všetkých za volantom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Môže vás zaujímať

Kalavská priznala, že demisiu nepodala len pre stratifikáciu