Jednou vetou

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

Po škandále s rigoróznou prácou Andreja Danka zmizla aj práca Igora Matoviča

autorská koláž hlavne.sk

Po tom, ako sa pred dvomi mesiacmi objavil škandál okolo rigoróznej práce šéfa parlamentu Andreja Danka (SNS), najnovšie sa podobne "stratila" ďalšia záverečná práca. Tentoraz ide o diplomovú prácu Igora Matoviča. Líder OĽaNO o ničom nevedel. Prečo ju stiahli z archívu?

Neuveríte, kto a ako rieši Dankovu rigorózku!

Začiatkom septembra sa v médiách prevalili pochybnosti o rigoróznej práci predsedu Národnej rady a SNS Andreja Danka. Ten mal získať svoj titul na základe skopírovania piatich kníh.

Chodí si p rozumy k Matovičovi? Organizátorka protestov Karolína Farská v sídle OĽaNO: Pre toto som tam bola

Danko dodatočne nedal súhlas na zverejnenie svojej rigoróznej práce, na istý čas bola stratenou, až sa napokon našla. Až po tlaku verejnosti ju zverejnil, ale aj to nie úplne.

Pre tento škandál sa ho druhýkrát pokúšali v parlamente odvolávať. Danko spojil svoje odvolávanie s vyslovením dôvery od koaličných partnerov, nakoľko ho situácia „vyrušuje a nedá sa takto pracovať.“ Funkciu aj dôveru ustál.

Škandál v Dúbravke. Dochádzku Zaťovičovej vyšetrovala polícia asi po kočnerovsky

Najnovšie sa takto „stratila“ diplomová práca Igora Matoviča. Pokúšali sme sa jeho prácu nájsť v knižnici a archíve na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave, kde líder obyčajných ľudí študoval. „Jeho diplomovku tu teraz nemáme, lebo si ju vyžiadal pred pár dňami dekan. Síce nikto nevysvetlil prečo, pretože to sa bežne nedeje, ale je u neho,“ povedali nám na škole.

Aj kúsok pozornosti môže zachrániť život! Takto odhalíte depresiu

Samotný Igor Matovič reagoval na situáciu prekvapene. O tom, ako škola naložila s jeho diplomovkou sa dozvedel až potom, keď sme ho kontaktovali. „Nerozumiem, prečo to urobili. Ja som všetky kópie nechal na škole, keď som doštudoval. Nevedel som o tom, ale nemám problém ju zverejniť, čo som Danko?,“ odpovedal pre hlavne.sk Matovič.

Čitáreň u dekana?

„Dobehli za mnou dievčatá z archívu a nechali mi na stole Matovičovu diplomovku, že keď sú teraz v médiách tie naťahovačky s Dankom, aby sa náhodou niečo s ňou nestalo. Tak u mňa leží (diplomovka – pozn.red.),“ vysvetlil nám  prof. Jozef Komorník, ktorý bol Matovičovi v roku 1998 vedúcim diplomovej práce. Dnes je dekanom Fakulty manažmentu UK. „Pokojne si ju nafoťte a prelistujte. On bol inak celkom dobrý študent, ale v treťom ročníku to trochu začalo byť slabšie s ním, lebo išiel podnikať, ale vytiahol to na červený diplom,“ dodal Komorník.

Sulík s Kollárom sa pustili v nedeľu do Danka. Ten im neostal nič dlžný

Podľa jeho slov ju nemá prečo ukrývať, len ju pre istotu „chce chrániť“. Matovič podľa dekana čerpal na vypracovanie práce viaceré zdroje a jeden z prameňov, ktorý uvádza v zozname použitej literatúry je analýza z roku 1996, ktorú vtedy vypracovala súčasná verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová (nom. Most-Híd).

„Ide o veľmi neštandardný postup zo strany školy, pretože keď je raz v archíve, tak tam má byť a nešpekuľovať s jej presunom kade tade. Tie argumenty, prečo tak urobili, nedávajú logiku,“ uviedol pre hlavne.sk zdroj z knižničného prostredia, keď sme sa informovali, či je toto bežná prax.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky