Jednou vetou

SKVELÉ SPRÁVY: Za predchádzajúci deň nebol žiadny test pozitívny

Testovanie pacientov na Koronavírus - COVID-19 pred nemocnicou na Kramároch v Bratislave, 20. marec 2020.

Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Je to už tretí raz, čo na Slovensku nepribudli žiadne prípady nákazy novým koronavírusom od zaznamenania prvého prípadu.

V pondelok na ochorenie Covid-19 otestovali vyše 2-tisíc ľudí, žiadny test nebol pozitívny. Je to už tretí raz, čo na Slovensku nepribudli žiadne prípady nákazy novým koronavírusom od zaznamenania prvého prípadu.

Na Slovensku je tak stále 1 495 pozitívne testovaných ľudí na toto ochorenie. Laboratóriá doteraz otestovali vyše 145-tisíc vzoriek. Chorobe tretí deň nepodľahol žiadny pacient. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19 tak zostáva na 28.

Z ochorenia sa zotavilo ďalších sedem ľudí, spolu je už 1 192 vyliečených pacientov. Na Slovensku tak zostáva 275 aktívnych prípadov.

Permanentný krízový štáb informoval, že počet hospitalizovaných pacientov sa nezmenil, zostáva na 106. U 18 ľudí bolo ochorenie potvrdené.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú tri osoby, umelú pľúcnu ventiláciu piaty deň nepotrebuje žiadny pacient. Kĺzavý medián klesol na hodnotu tri.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky