Jednou vetou

Sladké mámení. Jurzyca to kolegom z parlamentu poriadne osladil

Eugen Jurzyca

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Využil Dankovu neprítomnosť? V parlamente sa maškrtilo a to priamo v rokovacej sále, kde sú horalky, či iné dobroty zakázané. A práve tie sa rozdávali v piatok (9. 2.) popoludní počas aktuálnej 40. schôdze parlamentu. Dôvodom boli narodeniny poslanca za SaS Eugena Jurzycu (61). Všetci prítomní mu postupne blahoželali a on ich na revanš ponúkal bonbónmi. Vieme, koho však obišiel! Pozrite si nižšie celú galériu:

Hop, hop malí žiaci. Rajtár a Galko nenápadne na fakulte práva

Je piatok, krátko popoludní a rokovanie Národnej rady sa podľa niektorých neskutočne vlečie. Predsedajúca Lucia Nicholsonová sa pýta prítomných v sále, či súhlasia, aby schôdza pokračovala na budúci týždeň, nakoľko plénum nie je uznášania schopné.

FOTO: Premiéri V4, Merkelová aj výzva poslancom. Bratislavský hrad praskal vo švíkoch.

„Kolegovia, schôdza Národnej rady pokračuje v utorok o 9.00 hodine, želám príjemný víkend,“ oznámila podpredsedníčka NR SR L. Nicholsonová. Medzitým sa však v sále všetci postupne hrnú ku lavici, v ktorej sedí ekonomický expert SaS. Poslanec Eugen Jurzyca oslavoval v parlamente svoje 61. narodeniny. A ten to svojim kolegom riadne osladil!

AKTUALIZOVANÉ: Danko to za cigánočku schytal zo všetkých strán. Obuli sa do neho aj umelci!

„Všetko najlepšie, veľa zdravia…,“ postupne sa takto prestriedali s gratuláciami pri Jurzycovi všetci prítomní poslanci v sále a krátko na to obieha pán poslanec sálu s čokoládovou maškrtou. Ušlo sa každému až na Nicholsonovú. Čo sa stalo? Drží diétu, alebo sa spolu nebavia? Podľa záberov však vidno, že oslávenec chvíľu otáľal, či ponúknuť aj stranícku kolegyňu, ktorá viedla schôdzu.

VIDEO: Vtipná ponuka hviezde 90.tych rokov. Ako reagoval Mc Erik na Wallnerov návrh?

Čo je však skutočným dôvodom, že Jurzyca neponúkol Nicholsonovú sme sa nedozvedeli. Rovnako ani to, či má poslanec v pláne svoje narodeniny nejako špeciálne oslavovať. Na naše telefonáty nereagoval. Zostáva len veriť, že oslávencovi to neprisolí šéf parlamentu, keď si pozrie záznam z rokovania, keďže všetko sa to dialo v sále, kde pred nejakým časom predseda NR SR Andrej Danko zakázal horalky a príbuzné dobroty. Na šťastie sa v sále neobjavili ani transparenty s blahoželaniami, či narodeninové balóny, ktoré sú tam tiež neprípustné.

KULEHA: Poslanec Osuský musel vysvetľovať Talianom, že nemá alergiu na parmezán

FOTOGALÉRIA: (kliknite na miniatúry)

Spojte sa s nami cez facebook – nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

AKTUALIZOVANÉ: Mistrík údajne zatajil výrobcu testov na COVID-19