Jednou vetou

Matovič a SaS žiadajú odvolanie Šufliarskeho, ten plánuje zverejniť sms konverzáciu s Kočnerom sám

Marian Kočner a Peter Šufliarsky

autorská koláž hlavne.sk, TASR

430 esemesiek! Peter Šufliarsky, druhý najsilnejší muž Generálnej prokuratúry si za pol roka napísal 430 esemesiek s Mariánom Kočnerom, obvineným z vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej - tvrdí to Igor Matovič, líder OĽaNO. A tvrdí to napriek tomu, že včera večer mal dostať 3 sms správy, v ktorých ho niekto dôrazne vyzýval, aby komunikáciu medzi Šufliarskym a Kočnerom nezverejňoval.

Policajné razie: Je postavená diaľnica a cesty na odpadkoch?

„Verejný záujem si to vyžaduje,“ vyhlásil Igor Matovič v úvode tlačovej konferencie, ktorú zvolal za účelom zverejnenia sms komunikácie medzi prvým námestníkom Generálnej prokuratúry P. Šufliarskym a podnikateľom Mariánom Kočnerom a to aj napriek výzvam nech to nerobí. „Nerob, to. Existuje, nahrávka tvojho rozhovoru s Kočnerom,“ varovali včera večer Matoviča.

FOTO: Bývalá hviezda Mirec. Tak sa ponáhľal, že zabudol aj na hlad. Čo má nové?

Igor Matovič pripomenul dátum 16.1., keď prvý námestník generálneho prokurátora mal tlačovú konferenciu, kde sa chcel prezentovať ako človek, ktorého vraždu si Marián Kočner objednal.

„Potom ako som rozmýšľal nad tým, či vôbec sme sa mohli kontaktovať,“ povedal na nej Šufliarsky.

„Buď neni kompletný, alebo úmyselne zatajoval pravdu,“ vyhlásil I. Matovič s tým, že tých esemesiek nad ktorými rozmýšľal bolo 430.

Igor Matovič na tlačovej besede zverejnil len časť konverzácie medzi M. Kočnerom a I. Šufliarskym. | foto: TASR

 

Herečka Karin Haydu: Prišla jar, treba doplniť šperkovnicu a urobiť si radosť

Matovič vyzýva generálneho prokurátora J. Čižnára nech konečne koná, lebo o konverzácii vie už dva mesiace. „Boss prokurátorskej mafie si dopisuje s bossom klasickej mafie,“ komentuje I. Matovič konverzáciu Šufliarskeho a Kočnera.  Čižnárovi a Šufliarskemu I. Matovič odkazuje: „Kým tam vy dvaja budete, dovtedy poriadok na Slovensku nebude.“  Podľa lídra OĽaNO sa zverejní najneskôr po ukončení vyšetrovania vraždy celá komunikácie Šufliarskeho s Kočnerom.

Nenávistný status študenta, vraj bol len satirou

Igor Matovič odmietol špecifikovať zdroj svojich esemesiek.

Napriek tomu, že témou tlačovej besedy bolo zverejnenie komunikácie, zverejnil Igor Matovič len kúsok konverzácie. „Nebudem otvárať trezor,“ písal napríklad Kočner Šufliarskemu. „Tak to som si vydýchol,“ odpovedal Šufliarsky.

Igor Matovič vyzýva generálneho prokurátora aby odvolal Petra Šufliarskeho ešte dnes.

Na Igora Matoviča reaguje námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky.

Peter Šufliarsky vyhlásil, že sa rozhodol zverejniť celú komunikáciu s M. Kočnerom sám. | foto: TASR

 

MOTO: Famózne SUV od Citroënu. Testovali sme C5 Aircross (FOTO A VIDEO)

„Áno, komunikoval som s osobou M.K. Nikdy som to nepoprel, naopak, som to proaktívne uviedol. Bolo to len v roku 2017. Moje odpovede boli prejavom mojej slušnosti a profesionality. Ak je to chyba, tak som spravil chybu,“ uviedol Peter Šufliarsky na margo vyhlásení Igora Matoviča. Pripomenul, že vo vzťahu k Mariánovi Kočnerovi riešil 11 trestných vecí a vždy v jeho neprospech. „Som obeťou tento raz nie zločincov, ale politikov,“ vníma aktuálnu situáciu P. Šufliarsky.

„Komunikáciu  s M.K. zverejním!,“ vyhlásil Peter Šufliarsky, hoci to môže sťažiť vyšetrovanie jeho fyzickej likvidácie zo strany M.K. „Politici, ktorí disponujú touto konverzáciou ju nemajú legálne. Vyjadrujú cynický postoj k môjmu životu. Ja ich nezastavím, ale budem bojovať a nepoddám sa ich cieľom,“ uviedol námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky.

Glváč: Chcú odchod Sulíka a Matoviča

Podľa P. Šufliarskeho tí, ktorí sms komunikáciou v súčasnosti disponujú, ju majú nelegálne z dôvodu úniku z vyšetrovacieho spisu. „V snahe zdiskreditovať ma flagrantným spôsobom porušujú zákony tohto štátu,“ uviedol s tým, že niektorí ľudia pri presadzovaní svojich osobných záujmov hrajú politické hry. Komunikáciu sa rozhodol zverejniť aj preto, lebo sa do nich nechce zapojiť.

K predsedovi hnutia OĽaNO Igorovi Matovičovi sa P. Šufliarsky nechcel vyjadrovať, pretože podľa neho nespĺňa atribúty ústavného činiteľa.

Na Igora Matoviča reaguje generálny prokurátor Jaromír Čižnár, stanovisko poskytla hovorkyňa Gen. prokuratúry Andrea Predajňová: 

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár | Foto: TASR

 

Som pripravený zastávať svoj post až do roku 2020, vyhlásil Pellegrini

„Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár hneď po návrate zo zahraničia, kontaktoval dozorového prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry so žiadosťou, aby sa ešte v pondelok s ním stretol a predložil mu inkriminovanú komunikáciu medzi prvým námestníkom generálneho prokurátora a M. K.  Dozorový prokurátor ÚŠP oznámil, že v tento deň (teda v pondelok 25.3.2019) sa z dôvodu naplánovaných úkonov nemôže stretnutia zúčastniť. Stretnutie bolo teda dohodnuté na stredu t. j. 27.3.2019 z dôvodu, že generálny prokurátor v utorok absolvoval dlhodobo naplánované kontrolné lekárske vyšetrenie. Stretnutie generálneho prokurátora s dozorovým prokurátorom ÚŠP sa uskutočnilo včera, t.j. 27.3.2019 a trvalo niekoľko hodín, pričom obaja sa zhodli, že pracovné stretnutie bude pokračovať i dnes (t.j. 28.3.2019) z dôvodu, že dozorový prokurátor ÚŠP verifikuje prostredníctvom šéfa vyšetrovacieho tímu, či komunikácia, ktorá sa nachádza v spise je kompletná. Následne generálny prokurátor rozhodne. Teda nie je pravdou, že sa vecou nezaoberá. Prípadné rozhodnutie vo veci prvého námestníka GP SR je zo zákona podmienené predchádzajúcim vyjadrením Rady prokurátorov SR, ktorá musí byť k tomu zvolaná.“

Fico sa zastal Glváča: Kočner mal kontakty so stovkami ľudí

Strana SaS vyzýva P. Šufliarskeho, aby opustil rady prokurátorov. „Peter Šufliarsky sa vzhľadom na svoju funkciu týmto skompromitoval v miere, ktorá neznesie ospravedlnenie. Mal by sa riadiť príkladom jeho kolegu Reného Vaneka a dobrovoľne opustiť rady prokurátorov. V opačnom prípade by mal konečne konať generálny prokurátor Jaromír Čižnár,“ píše sa v stanovisku strany.

Nakladačka Gajdošovi. Exminister zvozil náborovú kampaň do ozbrojených síl

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky