Slováci v Británii vyzvali na voľbu tých, ktorí majú rešpekt verejnosti

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Možnosťou, ako začať meniť krízový stav a nestabilitu, v ktorej sa slovenská spoločnosť nachádza po smrti novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, je aktívna účasť na komunálnych voľbách a zodpovedná voľba. Sú o tom presvedčení Slováci pôsobiaci vo Veľkej Británii, stojaci za iniciatívou Všetci dopredu.

MO SR: Rezort bude nakupovať pohonné hmoty lacnejšie

Voličov doma na Slovensku nabádajú k zvoleniu kandidátov, ktorí dokážu nastoliť novú kultúru v komunálnej politike, bez neférových politických hier, hádok, škriepok a nekonštruktívneho prístupu ako koalície tak opozície.

„Obraciame sa na vás, aby ste dali šancu a volili v nastávajúcich voľbách tých, ktorí sú pracovne a morálne fundovaní a majú úctu širšej verejnosti,“ uvádzajú vo vyhlásení k voličom.

Veria, že takíto kandidáti môžu svoje skúsenosti z riadenia vecí verejných v samospráve neskôr zúročiť aj vo vysokej politike.

Jánovi Kuciakovi udelili in memoriam cenu Zlatá Viktória-sloboda tlače

Pri tejto príležitosti sa obracajú tiež na všetky politické štruktúry s prosbou, aby zanechali vzájomné netolerantné a nenávistné prístupy, snažili sa o konštruktívne riešenie spoločenských problémov s ohľadom na budúci vývoj Slovenska ako úspešne hospodársky modernú a demokraticky rozvíjajúcu sa krajinu.

„Je čas urobiť za minulosťou hrubú čiaru. Je čas, aby sme išli všetci dopredu,“ zdôraznili krajania žijúci vo Veľkej Británii.

Môže vás zaujímať

Koalícia je podľa Fica funkčná, strany potvrdili záujem meniť dane a odvody