Jednou vetou

Slováci v Británii vyzvali na voľbu tých, ktorí majú rešpekt verejnosti

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Možnosťou, ako začať meniť krízový stav a nestabilitu, v ktorej sa slovenská spoločnosť nachádza po smrti novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, je aktívna účasť na komunálnych voľbách a zodpovedná voľba. Sú o tom presvedčení Slováci pôsobiaci vo Veľkej Británii, stojaci za iniciatívou Všetci dopredu.

MO SR: Rezort bude nakupovať pohonné hmoty lacnejšie

Voličov doma na Slovensku nabádajú k zvoleniu kandidátov, ktorí dokážu nastoliť novú kultúru v komunálnej politike, bez neférových politických hier, hádok, škriepok a nekonštruktívneho prístupu ako koalície tak opozície.

„Obraciame sa na vás, aby ste dali šancu a volili v nastávajúcich voľbách tých, ktorí sú pracovne a morálne fundovaní a majú úctu širšej verejnosti,“ uvádzajú vo vyhlásení k voličom.

Veria, že takíto kandidáti môžu svoje skúsenosti z riadenia vecí verejných v samospráve neskôr zúročiť aj vo vysokej politike.

Jánovi Kuciakovi udelili in memoriam cenu Zlatá Viktória-sloboda tlače

Pri tejto príležitosti sa obracajú tiež na všetky politické štruktúry s prosbou, aby zanechali vzájomné netolerantné a nenávistné prístupy, snažili sa o konštruktívne riešenie spoločenských problémov s ohľadom na budúci vývoj Slovenska ako úspešne hospodársky modernú a demokraticky rozvíjajúcu sa krajinu.

„Je čas urobiť za minulosťou hrubú čiaru. Je čas, aby sme išli všetci dopredu,“ zdôraznili krajania žijúci vo Veľkej Británii.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky