Jednou vetou

Slováci z dovoleniek najčastejšie hlásia tráviace problémy a úrazy

Ilustračná foto

Foto: TASR/AP

Počas leta nahlásia dovolenkári Allianz – Slovenskej poisťovni každý deň v priemere 30 poistných udalostí z cestovného poistenia. Od začiatku júna, kedy Slováci najviac dovolenkujú v zahraničí, nahlásili už 1664 poistných udalostí. Najviac hlásení prichádza z Turecka, Egypta a Grécka, ale pomerne veľa hlásení je aj zo Slovenska.

„Dovolenkári nám najčastejšie hlásia tráviace a žalúdočné ťažkosti a drobné a stredné úrazy, ktoré vzniknú pri športových aktivitách alebo pri kúpaní. Evidujeme aj viacero zlomenín končatín, najmä u detí. Riešili sme aj niekoľko seknutí v krížoch a krku, ktoré boli spôsobené nielen športovými aktivitami, ale najmä častým striedaním horúceho podnebia s vychladenými klimatizovanými priestormi. Túto dovolenkovú sezónu evidujeme aj zvýšený počet žalúdočných a tráviacich problémov z exotickejších arabských krajín, najmä z Ománu,“ konštatuje hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.

Máme chuť na luxus, takto chodia Slováci dovolenkovať…

Ako ďalej uviedla pre TASR poisťovňa, riešila aj dva infarkty Slovákov dovolenkujúcich v Grécku a v Thajsku. V oboch prípadoch išlo o ľudí po šesťdesiatke.

„Odporúčame, aby zvlášť opatrní boli starší ľudia dovolenkujúci v horúcich prímorských krajinách a nevystavovali sa priamemu slnečnému žiareniu, dodržiavali pravidelný pitný režim, nezabúdali na užívanie liekov, ktoré majú predpísané, prípadne, aby sa pred vycestovaním poradili so svojím ošetrujúcim lekárom,“ upozorňuje Muthová.

Môže vás zaujímať

Pellegrini Sólymosovi: Ožral si sa? Pobil si sa? Toto by si mal urobiť!