Jednou vetou

Slovák dostal za vraždu vrecúškom čaju 12 rokov väzenia

Foto: TASR

Krajský súd v Ostrave odsúdil dnes na 12 rokov väzenia 28-ročného Slováka Jozefa Škarku, ktorý podľa obžaloby vlani vo februári v záhradnej chatke vo Frýdku-Místku zavraždil známeho. Aby si jeho smrť poistil, vložil mu do hrdla vrecúško so sypaným čajom. Odsúdený trest odmieta. O verdikte informoval dnes český spravodajský server iDNES.cz.

Škarka prišiel zo Slovenska do Českej republiky v roku 2015 za prácou. Vlani vo februári popíjal v záhradnej chatke lacné víno so známym, ktorý bol od neho starší o 34 rokov. V opitosti sa začali hádať.

Slovák muža začal škrtiť a skončil, až sa prestal hýbať. Navyše potom mu až za krčné mandle vsunul plastové vrecúško so sypaným čajom. To bolo podľa znalcov príčinou mužovho udusenia.

Škarka potom mŕtvolu zastlal do perín a na ne prehodil staré kabáty. Zavraždenému ukradol motorovú pílu, mobilný telefón a na jeho bicykli odišiel. Veci predal do záložne. Neskôr využil, že práve vo Frýdku-Místku stál cirkus Berousek Sultán, a popýtal sa tam na prácu. Mŕtveho muža našli až po takmer troch mesiacoch. Páchateľa zatkli o osem mesiacov neskôr v cirkuse.

Môže vás zaujímať

Video, ktoré má kompromitovať Kisku, stále vyšetruje polícia