Jednou vetou

Slovákovi obvinenému v Dánsku z napadnutia poskytujú konzulárnu ochranu

V Dánsku obvinili Slováka z fyzického útoku na snúbenca tamojšieho ministra spravodlivosti Sörena Papeho Poulsena, informoval v stredu dánsky spravodajský portál The Local.

Informáciu o prípade zadržaného slovenského občana na území Dánska TASR vo štvrtok potvrdil riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Igor Skoček.

Pellegrini: V zahraničnej politike musí byť zachovaný konsenzus o smerovaní SR

Slovenskú stranu podľa jeho slov dánska polícia kontaktovala v utorok 22. mája. „Zastupiteľský úrad SR v Kodani mu v tejto súvislosti poskytuje konzulárnu ochranu a je aj v kontakte s rodinou. O procese vyšetrovania nemáme z dánskej strany zatiaľ žiadne oficiálne informácie,“ dodal Skoček. K incidentu došlo 17. mája v Kodani počas majstrovstiev sveta v hokeji.

Podľa portálu The Local 34-ročný Slovák partnera dánskeho ministra udrel päsťou a povedal, že nemá rád homosexuálov. Nijakí svedkovia však údajnú homofóbnu narážku nepotvrdili.

The Local ďalej uvádza, že voči Slovákovi bolo vo veci napadnutia vznesené obvinenie. Kodanský mestský súd v stredu na základe žiadosti prokuratúry predĺžil dobu trvania predbežného zadržania Slováka do 13. júna. Súd obvinenie z trestného činu násilia voči nemenovanému Slovákovi ponechal, pričom obvinenie z trestného činu nenávisti stiahol.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky