Jednou vetou

Slovenská filharmónia pozýva do digitálnej koncertnej siene

Ilustračné foto

foto: FB Slovenská filharmónia

Od stredy 1. apríla bude SF koncerty zverejňovať v pravidelných časoch.

Slovenská filharmónia (SF) pozýva do digitálnej koncertnej siene. Počas mimoriadnej situáciu, pre ktorú sú odvolané koncerty, preto pripravila záznamy vybraných koncertov od roku 2008. Ako agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova, od stredy 1. apríla budú koncerty zverejňovať v pravidelných časoch.

Záznamy koncertov môže verejnosť sledovať na stránke VIAC TU . Webový odkaz na tento archív je dostupný aj z domovskej stránky Slovenskej filharmónie v sekcii „Koncerty online“. K dispozícii je tam takmer štyristo záznamov ich koncertov. „Snažíme sa o zaujímavú dramaturgiu a vzhľadom na návyky jednotlivých skupín, ale i aktuálne požiadavky, napr. potreby rodičov a učiteľov, ktorí vítajú naše videá ako účinnú pomoc pri dištančnom vyučovaní, selektujeme ponuku nášho archívu do niekoľkých žánrových celkov, pre ktoré sme pripravili špeciálny časový rozvrh zverejňovania koncertov,“ priblížila Tolstova.

Sekcia koncertov Filharmonická škôlka ponúka koncerty špeciálne pripravované pre rodičov a deti, ponuka bude aktualizovaná vždy v stredu o 8:30 na stránke VIAC TU.

Sekcia Hudobných akadémií obsahuje mnoho výchovných koncertov, ktoré môžu využívať učitelia základných umeleckých škôl, ale i základných škôl práve v aktuálnej situácii dištančného vzdelávania. Ponuku SF aktualizuje vždy v piatok o 9:30 na stránke: https://stream.filharmonia.sk/koncerty/vzdelavacie-a-rodinne-koncerty/

Sekciu Symfonické koncerty bude aktualizovať vo štvrtok o 19:00 na stránke https://stream.filharmonia.sk/koncerty/sf/. Táto sekcia obsahuje aj záznamy koncertov Slovenského filharmonického zboru, ponuku nájdu milovníci zborového umenia na stránke https://stream.filharmonia.sk/koncerty/sfz/.

V sekcii Komorné koncerty nájdu záujemcovia alternatívne typy koncertov. Komorné koncerty a recitály SF aktualizuje vždy v nedeľu o 16:00 na stránke: https://stream.filharmonia.sk/koncerty/komorne-koncerty-a-recitaly/. Táto ponuka sa bude striedať s ponukou koncertov Slovenského komorného orchestra (SKO) na stránkach: https://stream.filharmonia.sk/koncerty/sko/.

Sekciu Organové koncerty aktualizujú vždy v nedeľu o 11:00 na stránke: https://stream.filharmonia.sk/koncerty/organove-koncerty/.

Uvedené časy sa týkajú noviniek – prvého zverejnenia. Od toho momentu zostávajú odkazy k dispozícii permanentne, na neobmedzenú dobu. Vzhľadom na rôznorodú vekovú kategóriu divákov budú koncerty z Archívu SF paralelne zverejňovať aj na sociálnych sieťach – Facebooku, Instagrame a Twitteri Slovenskej filharmónie. Napríklad, Filharmonickú škôlku uvedú v stredu o 8:30, Hudobné akadémie v piatok o 9:30, Symfonické koncerty vo štvrtok o 19:00, Komorné koncerty SKO v nedeľu 16:00 a Organové koncerty v nedeľu o 11:00.

Tlačová tajomníčka poznamenala, že časy zverejňovania sú prispôsobené aktivitám v rodinnom prostredí s malými deťmi. Pre školy, abonentov a návštevníkov zachovali časy, v ktorých sú zvyknutí prichádzať na koncerty. Na Facebooku reaguje SF tiež na podnety poslucháčov a zverejňuje aj iné koncerty.

Môže vás zaujímať

NKÚ: Dlh za rekonštrukciu zimného štadióna riešila Bratislava nezákonne