Jednou vetou

Slovenskej komore zubných lekárov bude naďalej šéfovať Moravčík

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Slovenskej komore zubných lekárov (SKZL) bude aj naďalej šéfovať Igor Moravčík. Do funkcie prezidenta stavovskej organizácie ho zvolili delegáti snemu SKZL v stredu.Informovala Lujza Hanová.

 „Komora už nie je na okraji záujmu zdravotníckeho sektora. Dosiahli sme zásadné posuny v oblasti legislatívnej činnosti, v rokovaniach so zdravotnými poisťovňami, v sústavnom celoživotnom vzdelávaní zubných lekárov, v práci s médiami, v kampaniach edukácie a dodržiavania správnej starostlivosti o ústnu dutinu,“ uviedol Moravčík.

Nemocnice i lekári môžu žiadať o financie v rámci grantu Bojovníci za zdravie

Ako ďalej povedal, vníma nevyhnutnosť realizácie ďalších koncepčných krokov v zubnom lekárstve, ktoré budú v prospech lekárov aj pacientov. V nasledujúcom funkčnom období má ambíciu vytvoriť tzv. radu odborníkov s cieľom tvorby odborných štandardov a odborných stanovísk. Chce tiež nadviazať úzku spoluprácu s regionálnou a miestnou samosprávou a úradmi štátnej správy v oblasti vytvorenia optimálnej siete zubných lekárov.

Taktiež chce podľa jeho slov hľadať nové riešenia pregraduálneho a postgraduálneho vzdelávania zubných lekárov a prezentácie komory ako organizácie zastupujúcej zubných lekárov. Moravčík pôsobí vo funkcii prezidenta SKZL od roku 2015.

Môže vás zaujímať

Tohoročné oslavy 76. výročia SNP budú sprevádzať prísne opatrenia