Jednou vetou

Slovenskí záchranári vyhrali spolu s Kanaďanmi druhýkrát zlato v súťaži posádok

Ilustračné foto

Foto: TASR

Vo svetovej súťaži záchranárskych posádok získal slovensko-kanadský tím druhýkrát zlatú medailu. V Koutech nad Desnou na Šumpersku súťažilo takmer 80 záchranárskych tímov z 15 krajín a troch kontinentov. Informoval o tom hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov.

Tím bol v zložení kombinovanej posádky Slovákov a Kanaďanov. Za Slovákov sa zúčastnil tím Nemocnice svätého Michala v zložení lekárky Eriky Jamrichovej a vodiča Romana Šinkoviča. Kanadskú časť tímu tvorili záchranári Shawn May, Ryan Cloutier a Adrien Bezairová zo záchrannej služby Windsor-Essex EMS.

MZ vyhlásilo verejné obstarávanie na projekt nemocnice na Rázsochách

Podľa Lazarova mali súťažiaci na programe sedem denných a dve nočné odborné úlohy z urgentnej medicíny. Pri všetkých zákrokoch postupovali ako pri skutočných udalostiach, a preto si pre nich organizátori pripravili scenáre prevzaté zo skutočnosti.

„Poradiť si museli so zranenými osobami pri útoku žiarlivého manžela, so schizofrenikom, ktorý sekerou ohrozoval vlastnú rodinu, či s dieťaťom otráveným jedom na potkany a podobne,“ spresnil Lazarov.

Pellegrini je pripravený radiť Čaputovej, ak by mala záujem

S týmto cieľom boli súčasťou súťaže aj herci, ktorí vytvárali realistickú atmosféru s množstvom kriku a krvou, popri ktorých museli záchranári pracovať.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky