Jednou vetou

Slovensko a Bielorusko majú veľký potenciál pre spoluprácu, tvrdí Danko

Predseda Národnej rady SR a predseda strany SNS Andrej Danko.

foto: TASR

Slovensko a Bielorusko majú veľký potenciál pre spoluprácu. Uviedol to predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) po stretnutí s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom.

„Hovorili sme aj o možnosti kooperácie v oblasti vzdelávania, uznávania diplomov, o možnostiach ekonomickej spolupráce. Najviac sme sa venovali rizikám modernej digitálnej doby,“ zhrnul Danko. V súvislosti s digitálnym priestorom zdôrazňuje potrebu ochrany detí.

Danko v Bielorusku: Je chybou predávať strategické podniky

„Ako európsky štát si uvedomujeme riziká, ktoré vychádzajú z digitálneho priestoru, z facebooku, youtube. Aké je nebezpečné, keď tieto médiá ovplyvňujú politiku. Aké je nebezpečné, keď je obrovské množstvo politických strán,“ doplnil Danko.

Šéf parlamentu pozval bieloruskú delegáciu na oslavy 75. výročia Slovenského národného povstania. „Sme si blízke národy. Máme veľký potenciál v spolupráci,“ povedal.

Lukašenko na stretnutí uviedol, že podporuje silnú Európsku úniu, ktorú považuje za jedinečný priestor, kde môžu slovanské národy reálne presadiť svoje záujmy. Danko v tejto súvislosti poznamenal, že slovanské národy patria v Európe k tým menším, a preto by mali užšie spolupracovať.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky