Jednou vetou

Slovensko darovalo Ukrajine rehabilitačné pobyty v hodnote 125.000 eur

Ilustračné foto

foto: TASR

Štátny tajomník rezortu slovenskej diplomacie František Ružička v piatok zástupcom Ukrajiny odovzdal humanitárnu pomoc v hodnote 125.000 eur. Konkrétne ide o rehabilitačné pobyty, ktoré majú pomôcť takmer 200 ľuďom postihnutým konfliktom na východe Ukrajiny. Odovzdávania pomoci sa zúčastnil aj prezident SR Andrej Kiska, ktorý je na pracovnej návšteve Ukrajiny.

„Ľudský život nikto nevráti. Nikto nevráti otcov do rodín, nikto nevráti ukradnuté detstvo deťom, ktoré museli odísť zo svojich domovov. Práve preto sa Slovensko snaží, aby aspoň trochu prispelo k zmierneniu utrpenia ľudí, ktorí sa stali obeťou konfliktu,“ povedal Ružička pri odovzdávaní poukazu. Takúto formu humanitárnej pomoci Slovensko Ukrajine poskytuje od roku 2014.

Kiska: Tešíme sa, keď bude Ukrajina v EÚ a NATO, ide dobrým smerom

Podujatia na slovenskom veľvyslanectve v Kyjeve sa zúčastnil aj jeden z bývalých príjemcov pomoci. Na otázku Kisku, ako sa mu páčilo na Slovensku, odpovedal, že ako v rozprávke. Ukrajinskí zástupcovia zároveň Kisku pozvali, aby prišiel rehabilitujúce sa rodiny do Tatier pozrieť. „Keďže tatranské zruby sú neďaleko miesta, kde bývam, verím, že sa mi tá šanca naskytne,“ odpovedal prezident.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky