Jednou vetou

Slovensko je podľa opozície rok po vražde J. Kuciaka na rázcestí

Igor Matovič (OĽaNO-NOVA), Veronika Remišová (OĽaNO-NOVA), Richard Sulík (SaS) a Ľubomír Galko (SaS)

foto: TASR

Opozičné strany OĽaNO a SaS si rok po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej myslia, že Slovensko stojí stále na rázcestí. Obe sa zhodujú, že Slovensko je demokratickou krajinou, no závisí práve od ľudí, akou cestou pôjde ďalej.

„Vymenili sa tváre, ale spôsoby zostali rovnaké. Stále tu máme obrovské kauzy. Za veľmi pozitívne však považujem vzopätie občianskej spoločnosti,“ uviedla na brífingu vo štvrtok predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová.

Odhalil daňové podvody aj biznis s potratmi. Čomu sa venoval Ján Kuciak?

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka je Slovensko stále demokratická krajina, hoci s podlomenou vierou ľudí v spravodlivosť.

„Jedine občania však môžu v krajine vytvoriť politické prostredie, v ktorom sa mafiánom nebude dariť. Sú pred nami troje voľby – voľby prezidenta, voľby do Európskeho parlamentu, a nakoniec voľby parlamentné. Sú to tri kľúčové príležitosti, aby Slovensko z toho rázcestia vykročilo správnym smerom,“ zdôraznil.

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzdvihol, že z boja proti korupcii a mafii, ktorá podľa jeho slov ovládla štát, políciu a prokuratúru, sa stala vec verejná. Zároveň vyzval premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby sa odstrihol od strany Smer-SD.

K názoru sulíkovcov a matovičovcov sa pridala aj mimoparlamentná Občianska konzervatívna strana (OKS).

Diplomati si v Bratislave pripomenuli vraždu J. Kuciaka a M. Kušnírovej

„Brutálna vražda dvoch mladých ľudí prebrala občanov z letargie. A svojou účasťou na verejných zhromaždeniach po celom Slovensku dali jasne najavo, že majú plné zuby prerastania organizovaného zločinu bielych golierov s politikou a štátnymi inštitúciami,“ uviedol predseda OKS Ondrej Dostál. Slovensko podľa jeho slov potrebuje ľudí, ktorí budú vo svojom živote rovnako občiansky statoční, ako bol Ján Kuciak.

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší