Jednou vetou

Vláda opäť rozdáva balíčky: Vieme, čo obsahujú

Ilustračné foto

TASR

Slovensko zažíva v týchto dňoch ďalšiu vlnu podpory slabším. Ministerstvo práce a sociálnych veci opäť rozdávalo potravinové balíčky osobám a rodinám v núdzi. Najviac pomoci sa dočkali predovšetkým ľudia v núdzi na východnom Slovensku. Koľko stáli a čo obsahovali?

Zažívame rok 2018, kedy zaznamenávame zatiaľ najnižšiu nezamestnanosť v histórií našej samostatnosti. Premiér Robert Fico posledné obdobie neraz uviedol, ako sa nám darí napredovať. Stále však nie sme tak úspešná krajina, aby sme sa vedeli o seba všetci postarať sami. I napriek nízkej nezamestnanosti sú medzi nami aj takí, ktorí z rôznych dôvodov nemajú tu možnosť žiť plnohodnotne na úrovni. Aj tento rok sa pre týchto ľudí v núdzi našla pomoc aspoň v podobe potravinových balíčkov.

Tieto balíčky obsahujú celkovo 21 trvanlivých potravín, ktoré by mali poslúžiť ako základná obživa. Po tieto balíčky si chodí mnoho rodín v sociálnej núdzi, no i naši najstarší obyvatelia. Najviac potravín sa rozdáva na východnom Slovensku, ktoré sa najviac zmieta v chudobe. Pokúšali sme sa zistiť stanovisko k celej veci premiéra Roberta Fica, čo na to hovorí, keď sa nám tak darí, no nepodarilo sa nám získať odpoveď. 

Celkový počet balíčkov dosiahol číslo 85-tisíc, ktoré sú financované Európskou úniou. Toto množstvo poteší viac ako 36- tisíc rodín, ktoré to najviac potrebujú.

Toto je kompletný zoznam potravín, ktoré sa nachádzajú v jednom balíčku pomoci:

Zdroj: (upsvr.gov.sk)

 

Môže vás zaujímať

Testy vo štvrtok odhalili koronavírus u 679 ľudí, pribudlo šesť úmrtí