Jednou vetou

Slovensko otvorí v Jeruzaleme kultúrne a informačné centrum, tvrdí Danko

Predseda NR SR Andrej Danko

foto: TASR

Slovensko plánuje otvoriť kultúrne a informačné centrum v Jeruzaleme. Rozhodla sa tak slovenská parlamentná delegácia vedená predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom, ktorá je momentálne na oficiálnej návšteve v Izraeli. Rozhodnutie padlo po konzultácii so slovenským premiérom Petrom Pellegrinim. Pre TASR to v stredu uviedol Dankov hovorca Tomáš Kostelník.

Parlamentná delegácia na čele s Dankom ukončí v stredu trojdňovú oficiálnu návštevu Izraela rokovaním s izraelským prezidentom Reuvenom Rivlinom a prehliadkou jeruzalemského pamätníka holokaustu Jad va-šem. Danko sa už predtým stretol s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom i predsedom izraelského parlamentu (Knesetu) Julim-Joelom Edelsteinom.

Čítajte viac: Danko znevažuje spoluprácu MPRV, slovenských výrobcov a obchodníkov, uviedla SAMO

Návšteva Izraela je recipročnou aktivitou v nadväznosti na oficiálnu návštevu Edelsteina na Slovensku, ktorá sa uskutočnila presne pred rokom a bola prvou návštevou izraelského ústavného činiteľa na Slovensku od septembra 2004. Dankova pracovná cesta je rámcovaná 70. výročím nezávislosti Izraela, 100. výročím vzniku Československa, ako aj 25. výročím vzniku SR a ČR.

Môže vás zaujímať

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela