Jednou vetou

Slovensko potrebuje ministra študentov, učiteľov, vedcov, a nie ministra politikov, tvrdia študenti vysokých škôl

Ilustračné foto

Foto: TASR

Odstúpenie ministra Petra Plavčana je vyvodením politickej zodpovednosti, nie však vyriešením problémov v slovenskom školstve. Upozorňujú na to zástupcovia Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ) v reakcii na rezignáciu šéfa školského rezortu.

ŠRVŠ žiada pokračovanie diskusie o aktuálnych výzvach a jasné garantovanie prioritného postavenia školstva. Zdôrazňuje, že školstvo sa musí očistiť od straníckych záujmov. „Slovensko potrebuje ministra študentov, učiteľov, vedcov, a nie ministra politikov,“ uvádza vo vyhlásení ŠRVŠ.

Zároveň upozorňuje, že povinnosťou vlády je nového ministra plne podporovať v práci smerujúcej ku skvalitneniu podmienok v slovenskom školstve.

Peter Plavčan vo štvrtok (17.8.) oznámil, že abdikuje na funkciu ministra školstva. Demisiu doručí prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi v najbližších dňoch. Plavčan formálne ukončí výkon svojej funkcie až po tom, ako jeho demisiu prijme prezident.

Po tom, ako Plavčanovo odstúpenie z funkcie nadobudne účinnosť, má byť riadením ministerstva školstva poverený niektorý z ministrov za SNS. Národniari majú ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú a ministra obrany Petra Gajdoša.

Na odchod Plavčana vyzval v stredu (16.8.) premiér Robert Fico. Zdôvodnil to tým, že vládna koalícia si nemôže dovoliť hazardovať s dôverou verejnosti, naštrbenou udalosťami na ministerstve školstva.

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky