Jednou vetou

Slovensko sa neustále vracia na pomyselný začiatok Nežnej revolúcie

Richard Sulík, predseda SaS

foto: TASR

Ani 29 rokov života v demokracii, a z toho väčšinu v samostatnom štáte, nie je dnes pre mnohých vládnych činovníkov dosť dlhý čas na to, aby chápali, čo je politická kultúra a správali sa podľa nej. Uviedli to čelní predstavitelia opozičnej SaS pri príležitosti štátneho sviatku Deň boja za slobodu a demokraciu.

Revolúcia, ktorá ukončila 50 rokov komunizmu. Ako to celé bolo?

„Počas 29 rokov sa Slovensko vďaka politikom ako Robert Fico (Smer-SD), Andrej Danko (SNS) a Vladimír Mečiar neustále vracia na pomyselný začiatok Nežnej revolúcie, bojuje o svoj demokratický charakter, ľudské a občianske práva a hľadá si svoje miesto v Európe. Je to opakujúci sa a vyčerpávajúci zápas, ale tí, ktorí chcú mať zo Slovenska demokratickú krajinu s dobrou perspektívou do budúcnosti, nemôžu tento zápas vzdať,“ tvrdia liberáli a dodávajú, že tento zápas nemožno ani prehrať.

Lídri SaS vyhlasujú, že ich strana je súčasťou tohto zápasu, nesie pochodeň slobody aj tými najtmavšími dňami našej politickej reality.

KOMENTÁR: Označí nás Kiska za mafiánov?

„Stále máme vo svojej pamäti odkaz 17. novembra 1989, keď ľudia spojení na námestiach myšlienkou slobody a demokracie pocítili svoju silu a slabosť totality. Presne to isté sa deje aj dnes, keď občania znovu zdvíhajú hlavy,“ tvrdia.

SaS preto deklaruje, že urobí všetko pre to, aby rovnako ako pred 29 rokmi tento stret s chamtivosťou, lžou a nenávisťou skončil porážkou zla.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky