Jednou vetou

Súťaž Florence roka 2018 hľadá najlepšiu budúcu zdravotnú sestru

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Už po tretíkrát bude sieť nemocníc Svet zdravia hľadať najlepšiu "budúcu sestru", ktorá získa titul Florence roka 2018 a finančnú odmenu 3000 eur.

Do aktuálneho ročníka sa môžu zapojiť študentky a študenti tretích ročníkov denného štúdia v študijnom odbore ošetrovateľstvo a diplomovaná všeobecná sestra na Slovensku. Informovala špecialistka pre komunikáciu zo spoločnosti Svet zdravia Jana Fedáková.

„Budúcim sestrám sa tak naskytne príležitosť preveriť si schopnosti a zmerať si sily v oblasti teoretickej a praktickej prípravy. Zároveň má jej účastníkom rozšíriť poznatky o moderných ošetrovateľských trendoch, systéme zdravotného poistenia, ako aj o iných potrebných nemedicínskych témach,“ priblížila.

Prezident Andrej Kiska sa v prejave v OSN zameria aj na zodpovednosť lídrov

Finalisti súťaže si budú môcť skúsiť svoje zručnosti v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Zároveň im bude ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.florenceroka.sk a trvať bude do 9. októbra.

Súťaž nesie meno Florence Nightingale (1820–1910), zakladateľky moderného ošetrovateľstva. V roku 1860 založila prvú školu pre ošetrovateľky na svete a v roku 1869 bola spoluzakladateľkou prvej dievčenskej vysokej školy medicíny.

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie